• hayatımda birçok salak laf duydum, gördüm.. biçok lafı sevdim, biçok lafa kıl oldum..

ama hiç bu kadar salakça, bu kadar embesilce, bu kadar; kullananın ağzını yüzünü dağıtasımı getirten bir başka laf daha ne oldu, ne de olacaktır...

-xxx, yyy oldu mu?
    -tabisi oldu heheheheheheheee
    -hehehehe

amaç ne? tahminen şirin gözükmek. zira bunun kullanımları birçok zaman, şu şekilde vuku buluyor;

bir kızın profilinde şu facebooktaki insanların yeni trendi, müthiş icat; röpörtaj zamazingosu sayesinde kız profillerinin altında,

"xxx hadi gel gidelim desen, gelir mi?" ve benzeri bir soruya, erkek karakter;

-ehehe tabisi!! :))) heheheheheheh di mi??:))

gibi bişey yazar. şimdi bunu yazmasındaki olay "tabisi" lafıyla komik görünme çabası mı, şirin gözükme çabası mı, nedir bilmiyorum. ama bu tarz bişey olduğu kesin. zira hiç iki erkeğin birbirine "tabisi:))" yazdığına şahit olmadım.

bir de şu var (bkz: tabisi ki)
  • bu sözcüğü kim uydurduysa onun ben ta ... lan gerizekalı embesil sürüsü, bu sözcüğü kullanınca elinize ne geçiyor? elim, ayağım titriyor. şimdi sinirden kendimi sikecem
  • yaklasik 4-5 aydir tabii ki yerine kullandigim guzel sozcuk, rahatlatiyor bunyemi, ferahliyorum, keyifleniyorum. hatta cevabi olumsuz suallere bile tabisi diyorum bazen sirf tabisi demek icin. harika bir sey bu. tabii ki degil tabiiiiisiiieeeeeeeeğoeööğ...ohşş...
  • az önce başlık vermeyeceğim ama birisi bir konuda fikir belirtmiş,

izlediğim üç diziden biri, diğerleri shameless ve breaking bad tabisi

gibi bir şey söylemiş, kelimesi kelimesi yazmadım ama olay bu yani, bu kişi izlememiş yani bu lafı ağızlara pelesenk eden geri zekalı, dizi demeye dilimin varmadığı türk malı adlı tv programını.

bu lafı kullanan arkadaşlarım var ve hepsinden buz gibi soğuyorum, sempatik mi olduğunuzu sanıyorsunuz anlamıyorum ki!?! bir dönem bütün ülke aynı anda oha falan olurken dahi bu kadar darlanmamıştım, resmen bu sözcüğe karşı bir koşullama oluşturmuşum gibi duyduğum anda dişlerimi sıkıyorum, yapmayın allah için, yapmayın!
  • tabii ki demekten aciz, nasıl yaparsam türkçe'yi iğrenç bir hale sokarım diye düşünenlerin dilinden düşmeyen harfler bütünü. (kelime demeye dilim varmıyor *)
  • çok özür dilerim ama kullanın ağzının yüzünün sikilmesi gereken kelime. hala kullanan var mı lan doğru söyleyin? uzun zamandır duymuyorum çok şükür ama gece gece aklıma geldi nerden geldiyse.
  • (bkz: galibası)
    (bkz: acabası)
  • (bkz: halbusi)
  • türk malı denen insanımızı embesil yerine koyan dizide abiye karakterinin kullandığı kelime kalıbı. bir de bunun tabii si ki formu vardır ama kimse niye hatırlamaz ? :(
hesabın var mı? giriş yap