şükela:  tümü | bugün
 • yönetmenliğini aditya datt'ın yaptığı 2013 yapımı hint filmi. 3 idiots'dan sonra izlenmesi gereken filmlerden biri.

  konusu: http://www.turkcealtyazi.org/…29842/table-no21.html

  imbd puanı: 7 http://www.imdb.com/title/tt2229842/
 • izlenebilirliği yüksek akıcı bir film. güzel bağlantılar kurulmuş. klasik şarkılı türkülü bir açılışı var. ondan sonrasının geleneksel bollywood'la alakası yok. bir tür "i want to play a game with you" havası da var. bi de bu hintliler kendi aralarında arasıra gerçekten ingilizce mi konuşuyolar? enteresan.

  --- spoiler ---

  ragging olayına girerek hint gençliğini 12'den yakalamış.

  3.soruda bir anda film değişiyor o kısmı biraz hızlı olmuş. 7. soruda birden aksiyon olayına girilmiş o da hızlı olmuş. bunlar dışında güzel bir film.

  --- spoiler ---

  bollywood'a aferim diyoruz benim puanım 10 üzerinden 8,8.
 • son 15 dakikasına kadar zaman kaybı olarak gördüğüm, abartının da ötesi dramlaştırılmış sahnelerin ardından iyi ki izlemişim diyebildiğim, güzel kurgulu film. hint sinemasına aşina olmadığımdan belki, bir korelinin ya da amerikalının elinden çıksaydı şahsımca 2014'ün en iyisi demekten korkmazdım.

  bu haliyle, kesinlikle izlenmesi gereken, çok daha iyi olabilecekken ortalamanın üstüyle yetinmek zorunda kalmış bir proje. filmden ise öte.
 • bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine izlediğim, parmak bastığı konuyu çok önemli bulmakla birlikte kendisini beğenmediğim film. başında şarkı girince bir ''eyvah'' dedim ama sonradan pek çıkmadı neyse ki. başroldeki kızı da başarılı buldum.

  --- spoiler ---

  filmi beğenmedim çünkü bağlantılar ve kurgu çok daha iyi olabilirdi. ayrıca bu tip olaylar genellikle daha alt sınıflarda olur, bizdeki sisteme göre üniversitede değil de lisede ve daha altında. ayrıca baba khan neden zorbalık yapan gruptan sadece bu ikisini seçti cezalandırmak için?

  ama ne olursa olsun, bu konuda farkındalık yaratılması önemli. bu konu* düşündüğümüzden çok daha yaygın ve tehlikeli. hepimiz oturup düşünmeliyiz, çözümler üretmeliyiz. çocukların acımasızlığı, zorbalığı o kadar kanıksanabilir ki, anlayamazsınız. o kadar korkunç boyutlara varabilir ki, inanamazsınız. ülkemizde yaşanan çok acı bir örneği için:

  (bkz: 12 yaşındaki 4 çocuğun tecavüz skandalı)

  --- spoiler ---
 • spoiler

  peki iyi güzel de o halde babanın akram üzerindeki baskısı da bir çeşit aşağılama olmuyor mu? ilişkisini başka türlü kursaydı akram her şeyi anlatabilirdi. o ne olacak?

  spoiler

  bence tam olmamış. otur 10 üzerinden 6.
 • hic beklemediğim bir sonuç aldım bu filmde adeta sonu şok etkisi yaratan filmlerden kesinlikle tereddütte kalmayın ve izleyin.
  çünkü ben konusunu okuduğum da izlesem mi deyip ilkinde izlememiştim.

  başlarda nasıl bagliycaklar diye merak ettim ancak muhtesem bi sekilde beni bayağı sasirttilar.
  filmi izlerken sıkılmadım aksine git gide icine cekti beni gayet sürükleyici filmdi. ayrıca bu tarz film önerileri olan varsa her zaman yesillendirilmeye açığım.
  10 üzerinden 9.
 • düğümler çözüldüğünde 'oha, yok artık' tarzında ünlemler kullanmanızın mümkün olduğu, gayet başarılı, insanın azına sıçan bir filmdir.

  romantik bir hikaye gibi başlayıp gelişen olaylarla beraber çığırından çıkan bir senaryo koymuşlar karşımıza. tavsiye ediyorum, vakit kaybı filmler içine kesinlikle girmiyor. ayrıca hatalarından ders çıkarmayı bilmeyenler birden fazla kez izleseler fena olmaz.
 • ders niteliğinde izlenmesi gereken, mükemmel bir film.

  hint sinemasına 3 idiots ile başlayıp, sonrasında my name is khan, taare zameen per vs. izleyerek devam etmiştim. bu filmi de uzun süre sonra arkadaşımın önerisiyle izledim. onca ısrara rağmen çok fazla ertelemiştim, gerçekten kızdım kendime ve neden bu kadar ısrar ettiğini şimdi anladım. izleyin ve kesinlikle sizde ısrar edin, etmelisiniz.

  --- spoiler ---

  hint sineması bu film ile birlikte mesaj verme/sorgulama noktasında bambaşka bir seviyeye çıkmış durumda. "aşağılamak şaka değil suçtur", çok net bir şekilde anlatılmış. 3 idiots'u izlediğimde, ezberci eğitimden nefret eden birisi olarak, bunu kesinlikle herkese izletmeliyim, demiştim. p.k.'den sonra tamam işte bu demiştim. yarattığımız tanrılar, bazı duvarlar nasıl yıkılabilir, buradan bir perde aralayabilirim demiştim. bu filmde de yine mükemmel bir kurgu ile empati yaptırılıyor ve bu konuda gerçekten başarılı.
  --- spoiler ---
 • filmin konusu mesaj vermesi iyi ama oyunculuk yanıyor :) acayip kotu.. basrol oyuncusunun bir anda seytana donusmesi ve sadece şakaydı demesi de garipti.. boş vakitte izlenir
 • güzel olabilecekken vasat olmuş bir film. hint filmlerini , orta halli filmleri severim ama bu olmamis. zaten filmin başında basitlik kokusunu alıyorsunuz . hint filmlerine göre oldukça kısa süreli olmuş ama zorlayarak bitirdik