şükela:  tümü | bugün
  • –almayın
  • susuz ve aç karnına almayın.

(bkz: tablet bilgisayar)
  • tablet almayın ; böbreklerinize yazık,iki taşım kaynattıktan sonra soğumasını bekleyerek alın otunuzu.
  • "aldırmayın!"
    tavsiyesinin de eklenebileceği önerilerdir.
    edit: (ispikçiler sizi...)
  • normal şartlar altında, ekran ne kadar büyük ise o kadar iyidir. ancak 10.1 inch ebatındaki tabletler o kadar kullanışlı olmayabiliyor:

1) ekran reklam tabelası ebatlarında olduğu için mahremiyeti sıfırlıyor. otobüste minibüste insanlar ekranınızı dikizliyor.

2) 10.1 inch tableti ya bir masanın üzerine koymanız,ya da tek elinizde tutup öyle yazı yazmanız gerekiyor. halbuki 8 inch bir tableti portre pozisyonda tuttuğunuz zaman çift başparmağınızla daha rahat kullanabilirsiniz.

3) turistik gezi yaparken navigasyon programlarının yaya yolu tarifi kısmı gerçekten ise yarıyor. ama 10.1 inch tablet ile yolda gezmek var, 8 inch tablet ile gezmek var.

tüm bütün bunlardan dolayı bence ipad mini veya samsung galaxy note 8, ebat olarak samsung note 10.1'e göre daha kullanışlı.

bu arada akılda tutulması gereken hususlar şunlardır:

a) samsung serisindeki s-pen çok işe yarıyor.
    b) tablet asla gerçek bir bilgisayar değildir.
  • bulabiliyorsanız samsung galaxy tab 7.7 alın. uzun pil ömrü, super amoled ekranı ve 3g data ve telefon özelliği ile efsane bir tablettir.
  • telefonda hangi işletim sistemine alışkınsanız tablette de aynı sistemi tercih etmeye çalışın.
    değişiklik olsun diyerek samsung tab 10.1 aldım ve şu an tertemiz cihazı satmaya çalışıyorum.
    ayrıca ilgilenen varsa mesaj kutumu yeşillendirsin.
  • ihtiyacınıza göre 3g olan veya olmayan bir model belirleyin (akıllı telefonunuz var mı? dışarıda kullanacak mısınız vs)
    ios ve android'in birbirine zıt karakterler olduğunu ancak tablet konusunda uygulama ve kullanışlılık bazında ios'un çok önde olduğunu unutmayın.

wifi/wifi+3g mevzuna karar verdikten sonra dışarıda kullanacaksanız boyutuna karar verin.

eğer ios diyorsanız ve ipad mini'de karar kıldıysanız retina'nın çıkmasını bekleyin, "yea teknoloji sürekli gelişiyor yea" diyenlere inanıp 2 hafta beklememek için 4'te 1'i çözünürlüğe razı olmayın.
    "ipad olsun mini olmasın" diyorsanız da mini olsun diyorsanız da amerika'dan getirtebiliyorsanız bir tane refurb getirtin. gayet uygun fiyatlı, uluslararası garantili (apple store istanbul açıldıktan sonra türkiye garantili de olacak) bir ipad 4 refurbished'in sıfırdan hiçbir farkı yok (bu konuyu lifehacker'da bir araştırın) ve fiyatı 800 küsür liraya gelmişti. mini için bu fiyat 500 küsür.
  • hadi araştırıp aldınız ya işten sonra fotoğraf çekmek için kullanmayın o koca aleti hem kocaman hemde ... kadar lensi var komik duruyor yani , yapmayın bana çok dua edersiniz...
  • 2. el çok temiz galaxy 10.1 almak isteyenlerin mesaj kutularımı yeşillendirebileceği tavsiyesini verdiğim tavsiyelerdir.