*

şükela:  tümü | bugün
 • microsoft tarafından şu anda çok reklamı yapılan yeni taşınabilir pc şekli. bu bilgisayarlar aslında yalnızca klavye yerine bir dokunmatik ekran (bkz: touch panel) ile donanmış notebooklardır. el yazısı tanıma özelliği içerirler ve klavyesiz olduğundan standart notebooklara göre daha hafiftirler.

  windows xp tablet pc edition calıştırırlar ve kullanıcıların heyecanla beklediği ctrl alt del tuşuna sahiptirler.
 • ekranın gövdeye ortada tek bir noktadan bağlı olması nedeniyle her yöne dönen, tersine katlayıp kolunuzun üzerine dayayarak not defteri gibi kullanabileceğiniz şahane alet. notebooklardan ucuz olacak diyorlardı, biz de alırız hesapları yapıyoduk ancak en ucuzu 2000 dolar civarlarında gözükmekte şu an itibariyle.

  (bkz: bu iş zor yonca)
 • ilgili basın açıklamasına;

  http://www.microsoft.com/…-07tablet2002launchpr.asp

  adresinden ula$mak mümkündür.
 • bill gates'in ve doğal olarak microsoft firmasının en son icadı olan klavyesiz bilgisayarın ta kendisi.
  klavyesi yok, mouse yok, kablosu yok. (bkz: yok yok)
  klavye yerine ekrana yazı yazabilmek için digital bir kalem tasarlanmı$. ekrana yazdığınız yazıları metin belgesi haline çevirebiliyorsunuz. bu şekilde internetten indirdiğiniz konular hakkında aklınıza gelen eklemeleri* anında yapabilme imkanını da sahip oluyorsunuz.
  ve sıkı durun, siz söylüyorsunuz o yazıyor. yani, söylenenleri yazma özelliğine sahip.

  tablet pc'nin daha $imdiden klasik bilgisayarların ve laptopların yerini alacağı düşünülüyor. ancak bunu söylemek için henüz çok erken..
 • desktop, laptop hepsine alternatif olan platform. tabi klavyesi olmayan ornitorenk modeller yerine, http://www.tabletpc.toshiba.com/ adresinden ornegi gorulebilecek klavyeli modeller tercih edildigi zaman.
 • baskuda.com* tarafından türkiye'ye ilk defa getirilmiş olan ve şimdilik sadece bu sitede satılan hp compaq marka uzay mekiği.
 • (bkz: lifebook t)
 • klavyeyle kullanmak durumunda kaldiginizda ekrani sizden alistiginizdan baya bir uzaklasacagi icin kucuk ekranla laptop alternatifi olmayan, alinacaksa pen ile kullanmak icin alinmasi gereken seydir tablet pc. klavyesi var diye hic inanmayin. bu sey buyuk, gelismis bir pdadir, budur. ve bir pda olarak cok guzeldir. pen ile yazmak sanildiginin aksine cok kolaydir. not almak, sketch cizmek, dizayn yapmak, drag drop icin idealdir. kod yazmak veya benzeri uzun metin girisleri icin ise degildir. dengeleri bozan bir cihazdir, "cok kullanisli bir mouse ve kullanissiz bir klavye" kombinasyonu gibi dusunulebilir. 640kb memory ile yetinmesini bilenlere henuz erken bir tercihtir.
 • tarih oncesi insanlarin kullandigi ilkel bir bilgisayar. hani nasil kagit olmadigi zamanlarda insanlar tas tabletlere yazi yazarlardi, onun gibi.
 • nişantaşı'ndaki sosyetik evo'nun , garson yerine siparişlerini yazdırıp, yemekleri gelene kadar müşterilerini oyalamak için hafızasına bir dizi kitap ve dergide eklediği ve her masaya 4 tane koyduğu alet.