şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kesinlikle çok iyi düşünülmüş ve çok eğlenceli bir oyundur. işin güzel yanı, hiçbir kuralı yok. yani gerçek hayatta bir masada ne yapabiliyorsanız, bunda da aynısını (evet masayı devirmek dahil.) yapabiliyorsunuz. hatta poker oynarken rakibinizin fişlerini çalabilir, satrançta arkadaşınızın dikkatsiz bir anında taşları değiştirmek gibi bir çakallık yapabilirsiniz. workshop sayesinde yüzlerce modu da deneyebilirsiniz.

  sonuç olarak, arkadaşlarınızda çok keyifli zamanlar geçireceğiniz bir oyundur.

  not: her oyunda o masayı devirmek isteyen ibne arkadaşlarınız olacaktır. eğer böyle arkadaşlara sahipseniz, oda ayarlarından "flip table" özelliğini devredışı bırakmanızı tavsiye ederim.
 • oyun sürekli indirime giriyor. wishlist'imde olduğu için de sürekli steam mail atıyor. bir gün alacağım ama ne zaman acaba
 • adı üzerinde; gerçek bir masa ve nesneler varmış gibi simülasyon kuran steam oyunu. tabletopia gibi kuralları oyunun kendisi ayarlamaz, her şey elle tek tek yapılır, yani oyunun kurallarını bilmek gerekir. aynı zamanda sanal gerçeklik gözlüğü kullanımını destekler, sanırsam bunun bir eldiveni var oynamak için ama emin değilim.

  orijinal oyunun içinde, satranç, dama, domino, mahjong, hatta bilardo bile vardır. amma velakin steam'de bulunan çoğu oyun gibi workshop olayı her şeyi bitirir. görüp alamadığınız neredeyse tüm kutu oyunları burada bulup oynayabilirsiniz.

  hatta ve hatta kendi oyun modunuzu yapmak, elinizde bulunan bir oyunu workshop'a eklemek azıcık fotoğraf düzenleme bilgisi ile mümkündür, çok güzel olur hatta.

  dünyanın dört bir yanından oyuncular server kurduğu için istediğiniz oyuna katılabilmenin neşesini yaşarken kafanıza yediğiniz lag ile hevesiniz kursağınızda kalabilir*, genelde türkiye veya avrupa'da bu sorun olmuyor gerçi.

  edit: imla
 • kendi oyunlarınızı yaratmanızı da mümkün kılmasıyla gözüme çok girdi bu simülatör, vr ile de uyumlu üstelik. default olarak bünyesinde iskambil kartları, satranç gibi klasikler mevcut olmakla beraber workshop'tan temin edemeyeceğiniz board game yok gibi bir şey. masaya koyduğunuz tabletin ciddi ciddi çalışması, ipod'unuzdan handel açabilmeniz ayrı bir güzellik olmuş. objeleri alıp, evirip çevirip fırlatmak, masayı devirmek gibi özgürlükleri bahşetmesinden zevk almamak imkansız, tavsiye edilir.
 • yıllardır frp dünyasına bir adım atmak istememe rağmen zaman ve daha önemlisi mekan bulamamaktan dolayı atamadığım adımı bana attıracak müthiş ötesi uygulama gibi duruyor. bana ve arkadaşıma hem frpyi öğretmek hem de beraber oynamak istiyen yazarlar yeşillendirsinler :)