• bir kelimenin önceki oyunlardaki diyaloglarla anlatılmasının çok kolay olduğu oyun. bu şekilde yapıldığında bir kelimeyi anlatmak yalnızca iki saniye alıyor. *
  • dogma anlamına gelmez.

dogma için (bkz: dogma/@derinsular)
  • kelime:muz
    -sebze karşıtı?
    -meyve!
    -çok güzeeell. peki. uzun bir meyve?
    -pırasa! (gülermisin ağlarmısın?)

fiil: böcek ezmek
    peluş oyuncakla anlatılmaktadır.
    -oyuncağın ayağı ile böcek ezme eylemi yapılır ve tanıdık o ses bütün o anı hüsrana boğar.
    -parfüm sıkmak parfümmm!

anlatma sırası bu kez sevgili arkadaşımızdadır. hadi anlatılmak istenen kelimeyi siz bilin bakalım.
    -hani vardı bir film böyle çok munzurlar haylazlar birsürü erkek hocaları vardı hani
    -hababam sınıfı
    -hocaları vardı
    -kel mahmut
    -heh işte hocalarının isminde h yok bu kez. (dumur. çıt yok uzun bir süre.)

biz onu bildiğimiz hayvan olan (bkz: fil) in nesli tükenmiş versiyonu olan mamut olarak bilirdik ya hayırlısı bunu da görmek varmış kaderde!
  • kız arkadaşımla birlikte rakip aradığımız kelime oyunudur. kız arkadaşımın çenesi normal bir insanın dört katı performans gösterdiğinden hiç bir çifte yenilmemişliğimiz vardır. 5 çift eskittik yok mu lan yenisi?
  • bayıla bayıla oynadığım ve iddialı olduğum oyun. oldum olası kelimelerle aram iyi olmuştur. seviyorum bu oyunu. üniversitedeyken ne çok oynardık. şimdi tabu oynayacak bir grubum bile yok. ağlamak istiyorum sözlük.
  • beş sene sonra yarın ilk kez oynayacağım oyun. çok heyecanlıyım sözlük.

takımları kurmak için aldım verdim mi yapsak ki acaba?
  • vatani görevini yerine getiren nişanlım pelin'le oynamayı çok özlediğimiz oyun :(
  • evlilik veya uzun süreli ilişki gibi zorunlu birlikteliklerin kaybolmaya mahkum heyecanını geri getiren müthiş oyun.
    - ben de monotonlaşan hayatımıza renk katmak için çift arıyoruz diyince hijyen ve gizlilik esastır diyecen sandım haa.
  • kafaya takilmis seylerin disavurumu acisindan feci olabilyor.
    maras kelimesine millet dondurma diye bagirirken aradan kendini "katliam!" diye yirtan biri olmasi gibi.
  • şike kelimesi olursa yasak kelimeleri merak ettiren oyun. hangileri çağrıştırma sayılır bilmiyorum ama hangisinin çağrıştırmayacağı belli gibi
    (bkz: galatasaray)