şükela:  tümü | bugün
  • şehit bordo bereli selçuk paker yiğidimize ithafen söylenen "heybetinden sur'un dar sokaklarına sığmayan yiğitleri 2 metrelik tabutlara koyduk" sözünden yola çıkılarak isimlendirilen, her bölümünde 1 kahraman şehidin hikayesini barındıran video serisi.

buradan ulaşabilir, vatan millet uğruna gözünü kırpmadan canını feda edebilen kahramanların hikayesine dokunabilirsiniz.
  • gecenin bir vakti rastladım. kendimi alamıyorum izlemekten. gencecik çocuklar, aileleri. ne kadar temiz insanlarımız var, ne kadar büyük bir millet bu millet.

vatan size minnettar. millet olmak böyle bir şey. bu vatan için toprağa düşenler, milletin harcına katılıyor. bu harçla yoğrulan milletin başına bir şey gelmez evelallah.
  • neredeyse tüm bölümlerini izlediğim, ağlamaktan gözlerimi kurutan belgesel. bu vatan için canını veren yiğitlerin hikayesini dinlemek için lütfen birkaç dakikanızı ayırın, onların tek istediği şey unutulmamaktı, onları unutmayın.
  • neden ve nasıl yaşadığımızı sorgulatan program.
    öküz izlese ağlatır özellikle selçuk paker bölümünde adamın heybetine bakıp ağladım resmen. sokaklara dar gelen adam iki metrelik tabutta toprağa verildi genç yaşında.
    yazarken içtiğim sigaradan, acıkınca yediğim yemekten kısacası kendimden utandiriyor.
  • okullarda izletilmesi gereken bir belgesel serisi.

dostu düşmanı daha iyi anlamak, bu ülkeyi aslında kimlerin ayakta tuttuğunu yeni nesilin anlaması açısından kritik.

açın bir bölüm izleyin. mesela 24 yaşında şehit olan kadın polis özel harekatçı gülşah güler.
  • izlenmesi gerekendir.

canlarını hiçe sayarak ölüme giden yürekli yiğitlerimizin ismini yaşatmak hepimizin boynunun borcudur. duyarlı olalım yurttaşlar.
  • (bkz: robert wadlow)
  • her türk evladının izlemesi gereken belgesel diyeceğim, dilim el vermiyor.

mutlaka hepsini izleyin ki, bu topraklar için toprağa düşmüş asker kimlermiş unutmayalım.