şükela:  tümü | bugün
  • en son erdoğan demirören’de görülen büyük müslümanlık örneği.

yaşarken eşit olamayanları bari ölürken rahat bırakın arkadaş.
    somada ölen işçinin cenazesinde falan göremiyorum böyle şeyleri.
    tabi kendi ailesinin cenazesidir istediği gibi takılırlar da benim anlamadığım nedir bu şatafat, ölen insanın tabutundan bile bir gösteriş devşirme merakı?

ne oldu yani o kabe’den getirtilen bezi oraya örtünce direkt cennete mi gitti?
    daha mı büyük müslüman olundu?
    şu din denen şeyden gel de nefret etme!
  • her zamanki gibi şekilci müslümanlık örneğidir.
    o örtü sizi ya da yakınınızı gazaptan kurtarmayacaktır.
  • cennet garanti, su kenarında 3 köşk, +40 bakire itemi. %100 çalışıyor.
  • insanoğlu var olduğundan beri süregelen gösteriş budalalığı hissiyatının ürünü olan eylem.

firavunlar için inşa edilen piramitlerden tutun da sevdiği eşyaları, hayvanları ve hatta ölmemiş eşleriyle birlikte gömülen insanlara, türbelere, aziz mezarlarına kadar her yerde görebilirsiniz bunu. dinden değil insandan gelir yoksa ne felsefelerin ne de dinlerin bu noktada bir emri/teşviki vardır. bir yazardan bir yerde okumuştum şu cümleleri; “bir ateist olarak ata sporum olan islama sövmeyi çok severim ama kabul edelim, dinler değil siz insanlar götsünüz” (eğer bulabilirsem entryi de paylaşırım umarım). güzel ifade etmiş kendisi, sorun hakikaten insanda.
  • orda özel muamele görmesini sağlayacak şeydir. fakirler kıskanmasın, zenginler çoktan cennete gitti bile.
  • tabutun üstünde kanatlı güneş vardı lan? amun ra'nın antik sembolü değil mi oğlum kabeye bunu mu örtmüşler? ben de masonik islami anlayışı yansıtıyor diye örtmüşler zannettiydim.
  • bette davis hiç de haz etmediği joan crawford öldüğünde şu şekilde bir yorum yapmış:

"you should never say bad things about the dead, only good… joan crawford is dead. good.”

bir ölünün arkasından asla kötü şeyler söylememelisiniz, sadece iyi... erdoğan demirören ölmüş. iyi.
  • kabede ortu satisi mi var, yoksa bunlar kabedeki ortuyu kesip mi getiriyorlar, nasil oluyor o is. cenazeler icin kabe bezi satisi. guzel ticaret.arap girisimcileri tebrik ediyorum.
  • putperest inançlardan kalan batıl bir inanış. ayrıca allah'ın adaletine de dolaylı yoldan hakaret anlamı taşır. kabe örtüsünü herkes bulamaz. zengin ve nüfuzlu biri olmanız gerekir. eğer kabe örtüsünden bir fayda geliyorsa zenginler öldüğünde bu örtü sayesinde ahirette daha rahat olacaklar anlamına gelir, fakir ise imkanı yok kabe örtüsü bulamamış, ahirette ayvayı yedi. bu durumda allah'ın merhameti parası olana çalışıyor manası çıkar. yani bu tarz inanışlar fayda yerine tam tersine zarar getirmektedir.
  • yerin üstünde yatan peygamberin ümmetinin son hali.
    bir eline güneş diğer eline ay verilmesini reddeden peygamberin ümmeti.
    sofradan aç kalkıp da, namazını kılmaya giden peygamberin ümmeti.

allah hidayete erdirsin.