şükela:  tümü | bugün
  • akla ilkin cinsel boyutuyla gelse de, sayılabilecek yüzlercesi vardır bu olayın. en kötüsü, "neden benim/bizim gibi değilsin" sorusunu soran bakış, tavır ve söylemlere maruz kalındığında yaşanır.
  • bugün başımıza gelen olay. lan oğlum sizi polise şikayet ettik plakanızı verdik, ayrıca sizin mınıza korum pislikler kim oluyosunuz lan siz, bak bende katil potansiyeli var öyle zayıf göründüğüme bakmayın, ayrıca ağzım çok bozuk ana bacı tanımam sıkmayın lan canımı
    bugün birini taciz etmiş tüm pisliklere gelsin.
  • çok kötü bir şeymiş geçenlerde tramvayda fortladı kızın biri. lan bağırsam ben suçluyum, şikayet etsem sen yapmışındır diyecekler, hanımefendi kendinize gelin desem yine ihale bana kalacak. sustum kaldım amk.
  • yazsam, anlatsam, dillendirsem sayfalardan oluşacak tuğla. kulak tırmalayıcı eril oratoryosunda taciz, hacizle birlikte derimi de beraberinden almaya çalışıp ördüğü hapis.
  • (bkz: kusma hissi)
    (bkz: utanmak)
    (bkz: nefret duygusu)
  • tanım olarak sözlüğe baktığınızda rahatsız edilmek olan ama genel kullanımı cinsel bağlamda rahatsız edilmek olan eylemdir. yani basitçe siz kendi hayatınızı idame ettirmeye çalışırken zart diye birisinin size olan beğenisini, değdirmek, ellemek ve bilimum bedensel aktivitelerle ifade etmesidir.

tuhaftır 14 şubatlarda ben de bu hissi yaşıyorum. tamam kimse beni ellemiyor veya cinsel organını şeyetmiyor ancak ve lakin her tarafta kalp şeyleri, işte çift olmanın ne kadar güz-zel bir şey olduğunu söyleyen dükkanlar, televizyonlar ve web siteleri olunca her ne kadar kaçınmak isteseniz de zerkediliyor bu size. rahatsız edildiğimi ifade edince de sanki alfa sentauri'den gelmiş bir uzaylı muamelesi görmek de işin bonusu. yani çiftlere karşı bir antagonistliğim yok, insanlar birlikte olmaya karar vermişler, olsunlar! her iki tarafın da rızası varsa buna bana ne. ancak:
    - seni gidi zavallı yaratık! yalnızsın demek! nı ha ha
    şeklinde bir tavır... insanların yazdıklarına benzemeyen ama bende aynı hissi bırakan bir şey. bunu yaşadıklarınızı küçümsemek amacıyla yazmıyorum. öyle işte.
  • taciz sadece bedensel değildir. sözle de, yazıyla da, hareketle de bir insan gayet tacize uğrayabilir. kişinin kişiliğine, hakkına, varlığına, huzuruna yapılan her türlü rahatsızlık tacizdir.

türk dil kurumuna göre bile;

isim (ta:ciz) arapça ta¤c³z
    isim "rahatsız etme" anlamına gelir. yani bir insanı rahatsız ediyorsanız tacizcisiniz!

bunun lami cimi yok.
  • bir kurumda ,işyerinde üst amirler tarafından cinsel olmamak üzere aşağılanarak, moral ve şevkiniz kırılarak taciz ediliyorsanız, bunun adı da mobbing dir.