şükela:  tümü | bugün
  • akla ilkin cinsel boyutuyla gelse de, sayılabilecek yüzlercesi vardır bu olayın. en kötüsü, "neden benim/bizim gibi değilsin" sorusunu soran bakış, tavır ve söylemlere maruz kalındığında yaşanır.
  • bugün başımıza gelen olay. lan oğlum sizi polise şikayet ettik plakanızı verdik, ayrıca sizin mınıza korum pislikler kim oluyosunuz lan siz, bak bende katil potansiyeli var öyle zayıf göründüğüme bakmayın, ayrıca ağzım çok bozuk ana bacı tanımam sıkmayın lan canımı
    bugün birini taciz etmiş tüm pisliklere gelsin.
  • çok kötü bir şeymiş geçenlerde tramvayda fortladı kızın biri. lan bağırsam ben suçluyum, şikayet etsem sen yapmışındır diyecekler, hanımefendi kendinize gelin desem yine ihale bana kalacak. sustum kaldım amk.
  • yazsam, anlatsam, dillendirsem sayfalardan oluşacak tuğla. kulak tırmalayıcı eril oratoryosunda taciz, hacizle birlikte derimi de beraberinden almaya çalışıp ördüğü hapis.
  • (bkz: kusma hissi)
    (bkz: utanmak)
    (bkz: nefret duygusu)
  • taciz sadece bedensel değildir. sözle de, yazıyla da, hareketle de bir insan gayet tacize uğrayabilir. kişinin kişiliğine, hakkına, varlığına, huzuruna yapılan her türlü rahatsızlık tacizdir.

türk dil kurumuna göre bile;

isim (ta:ciz) arapça ta¤c³z
    isim "rahatsız etme" anlamına gelir. yani bir insanı rahatsız ediyorsanız tacizcisiniz!

bunun lami cimi yok.
  • bir kurumda ,işyerinde üst amirler tarafından cinsel olmamak üzere aşağılanarak, moral ve şevkiniz kırılarak taciz ediliyorsanız, bunun adı da mobbing dir.
  • taciz eden açısından seçici bir kriter olmamasına rağmen taciz edilen " neden ben?" sorusunu kendine sormak zorunda hisseder.

taciz edilende hiç bir zaman suç,kusur, ihmal veya davet yoktur. açık kapalı, erkek kadın olmak gibi faktörler tacizde önemsizdir. önemli olan taciz eden kişinin o anki gaddarlığı sapıklığıdır.

birde daha önce tacize uğramış insanlarda aşırı ön yargı, hassasiyet oluşabilir.