şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: sanırım anlatılmak isteneni kimse anlamamış. bu işin çözümü yok diyorum, tamam her zaman çabalayacağız, uğraşacağız. bu arada herkes eğitim demiş; sanki eğitimli insanlar bunu yapmıyormuş gibi..

  herkes bu konuda fikrini beyan etmiş;

  - idam gelsin
  - hadım edilsin
  - elektriğe vurulsun
  - denetime tabi tutulsunlar

  gibi bir çok talep var ama; kusura bakmayın hiçbiri tutmaz.

  siz insanlar suç işledi diye cezaevi açıyorsunuz ama gram azalma yok. idam diyorsunuz ama idam olan ülkeleri de görüyoruz. suç işleme potansiyeli yüksek varoş insanları gözlemliyorsunuz ama elit kesim de bu gruba dahil.
  ee geriye ne kalıyor o zaman !

  " tüm erkek bireylerin penisi keseceksin "

  " la yürü git, ne saçmalıyor bu " falan dediğinizi duyar gibiyim.
  maalesef bu sorunun önüne geçemezsiniz. erkek ırkı var olduğu sürece; taciz, tecavüz, pedofili, istismar varlığını sürdürecektir.

  düşünün peygamber zamanında bile çocuklara cinsel istismar ve pedofili varmış. islamiyet bile önüne geçememiş, siz farklı cezalar ile bu yaratıkları yıldıracağınızı mı zannediyorsunuz ?

  hepsine lanet olsun ne diyeyim, çok doluyum.
 • taciz ve tecavüze bu kadar takmamızın nedeni sakın hepimizde o tohumun bulunması olmasın ? günün birinde (henüz olmadıysak) böyle bir eylemin faili olacağımızdan korkuyoruz; limbik sistemimizin yaratacağı bir anlık cinnet ile o çok eleştirdiğimiz, kınadığımız kişilerden biri haline gelebiliriz.

  eğitim önemli diyoruz ya; gerçekten de öyle. ergenlik döneminde özellikle sıkı tutulacak eğitim ile (cinsellik eğitimi de kapsanacak elbette) düşünen beyin olan frontal korteksin gelişimi sağlanmalı. inanç ve safsata üzerine kurguladığınızda okulları, eğitim aldığını sandığınız insanlardaki gri bölge gelişemiyor; oysa burası eylemlerimizin abs mekanizması aynı zamanda. her halt için eğitime getirip bağlıyoruz; burada da aynısını bıkıp usanmadan söylemek gerek:

  çağdaş eğitim
  çağdaş eğitim
  çağdaş eğitim
  çağdaş eğitim
  çağdaş eğitim
  çağdaş eğitim
  çağdaş eğitim
  çağdaş eğitim
  çağdaş eğitim
  çağdaş eğitim
  çağdaş eğitim

  çağdaş eğitim
 • taciz ve tecavüz çift yönlü bir olaydır. diyelim ki erkeklerin çükünü kestin, bu kadar embesilce bir çözüm önerisini hayatımda duymamıştım ama tamamdır kabul ettim. emin ol hemcinslerin birbirine tecavüz eder ki bunu göremeyecek kadar sığ bir tipin yazar olması gücüme gitti.
 • ünlü bir komedyenin dediği gibi eğitim şart.

  insanlarda ahlak anlayışı ve eğitim olmadıktan sonra ne ceza gelirse gelsin hangi formül uygulanırsa uygulansın boş.
 • (bkz: eğitim şart)
 • (bkz: cinsel eğitim)

  (bkz: cinselliğin tabu olmaktan çıkması)

  aileden, çevreden cinselliği tabu olarak gören kişi, bunu gerçekleştirmek için topluma ve hukuka uygun olmayan yöntemler geliştirecektir illâki. çünkü seks doğal bir dürtüdür ve kişinin bunu gidermesi gerekir - ama normal yollarla, 7-8 yaşındaki çocukları kaçırıp tecavüz edip öldürerek değil!
 • çözüm çok basit aslında

  (bkz: eğitim)
 • eğitim, eğitim, eğitim, eğitim, eğitim.

  sadece taciz veya tecavüz değil, içinde bulunduğumuz durumdan bizi kurtaracak olan tek şey eğitimdir.
 • imam hatipler kapatılsın çözüm 1
  köy enstitüleri açılsın çözüm 2
 • bu formül değil tecavüzden,şiddetten dem vurup bunun çözümünün yine şiddet olacağını savunan yazar sıçmığıdır,ben tecavüz eden hayvanları savunup bunlara iyi eğitim verelim psikolojik destek verelim demiyorum,sen bu tecavüzcülerin çocukluğunda bunlara iyi eğitim vermezsen ahlaktan,sevgiden,merhametten,insanlıktan yoksun şekilde o çocuğu büyütürsen her boku tabu olarak karşısına çıkartırsan o çocuk büyüdüğünde böyle şerefsiz bir insan olur,işte bu yüzden önce eğitim sonra ceza düşünmeliyiz he sen diyorsan ki yok arkadaş ben illa penis keseceğim o zaman önce babanınkini kesmekle işe koyul.