şükela:  tümü | bugün
  • dünkü tarafsız bölge programında hakan arslan denilen sözde gazeteci tarafından dile getirilen skandal yaklaşımdır.

ismail saymaz: 2002'den bu yana faaliyet gösteren kaimder'in karaman imam hatip mezunları derneği'nin ve aynı zamanda ensar'ın ikisinde de tecavüz olayının yaşandığı bu iki vakfın etkinliklerine katılmış; hocayla beraber görüntü vermiş. tecavüze uğrayan çocuklarla görüntü vermiş; bunu da açığa çıktığı sürece saklamış adam hakkında kovuşturma yapılmadı kararı verildi. neye dayanarak, kime dayanarak ve halen il eğitim müdürü. şimdi bakın buradaki durum çok trajik; bakın tecavüze uğrayan gençler imam hatip öğrencisiydi; karaman'ın köylük bölgelerinden gelen çocuklar. şimdi bu vakıfların rahatlıkla okullarımızın önünde tezgah açıp, çocukları alıp, yasadışı yurtlarda istismara uğrayacak şekilde denetimsiz bir biçimde tutabilmelerinin yolu da buradan geçiyor işte. bu amaçla "yapıldı" demiyorum, yanlış anlaşılmasın; ama bunu pek ala görebiliyorum. çünkü il emniyet müdürü müsama gösteriyor. çünkü vali ne yapıyor, vali gidip, bunları ziyaret etmişler. valiyle fotoğrafları var. vali de orada; dolayısıyla eğitim malesef adalet ve kalkınma partisi'nin politikalarına göre güncel politikalarına göre şekillendiriliyor. bir de bakandan bakana değişiyor.
    hakan arslan: sonuçta vardığınız yer siyasi bir yorumdur; onun gereğini millet sandıkta yapar.

o zaman bu zatın istikametine göre ben de onun kafasına sıkayım. benim mensubu olduğum parti sandıktan birinci çıkarsa, ben nasıl olsa suçsuz sayılacağım. böyle bir rezillik olabilir mi! bu her suçun hesabı sandıkta görülür diyen zatların ağzından bir kere bile %10 barajı hakkında laf çıkmaması da ayrı bir rezalettir.

http://www.cumhuriyet.com.tr/…_sandikta_yapar_.html
  • anası, bacısı, kendisi vs. tecavüze uğrarsa yapanların ortaya bir sandık koyup beklemesi dileği ile.
  • trajikomik hedef. anası, bacısı değil ama, savunanların bizzat kendisinin geçireceği trajik rezaletlerin hesabının sandıkta sorulması gerekir. ha tecavüzcü, tacizci, istismarcı, hepsini de çükünden asmak gerek ama savunanlara da ayrı ve ekstra bir eziyet şart.