şükela:  tümü | bugün
  • birisi bu insanları, şu durumu izah etsin n'olur, türkçem bitti bu konuda.

tamam ispatla yükümlülük var suç isnadında ama 4-5 yıl geriye dönüp bakıyorum, adamı içerde tutmaya yetecek bir ton delil, şahit, görüntü var. akşama serbest.

bahsi geçen suç ne bileyim kazara birinin malına zarar verilmesi gibi bir şey değil ki sen en küçük acaba?da adamı salasın.

şu otöbüs minibüs olaylarının bile görüntüleri yeter diyorum, yetmiyor mu bi hukukçu açıklasın. kanuni düzenleme mi gerekiyor, vekillere yönelelim iletişime geçelim nedir yani?

her gün her gün bu ne lan?
  • adaletin olmadigi ulkede adalet beklemek , milli piyango bileti alip zengin olmayi beklemek gibidir.

15 yillik akp iktidarinin adalet sistemini yozlastirmasinin sonucudur.
  • hukukçu değilim ama bildiğim kadarı ile elleri kolları bağlı hepsinin . bu " tutuksuz yargılamayı " ve " adli kontrolle serbest kalma " olayını düzenleyen kanunlar " sakat " doğmuş.

amaç hukuki iyileştirme yapmak değil de cezaevlerini bi şekilde boşaltmak olunca sonuç bu.

hoş akp' nin hangi işi doğru da bu da olsun.
  • kadına karşı işlenen suçları kadın hakimlerin yargılaması gerekli durum
  • eli kolu bağlı olmayan hakimdir. ceza muhakemesi kanununa göre tutuklama bir tedbirdir ve hakime bu konuda oldukça geniş bir takdir hakkı tanınmıştır. eskiden kırmızı ışık ihlalinde bile kıçımızı yırtmamıza rağmen adam tutuklayan hakimlere ne oldu ben de gerçekten hayretler içindeyim sözlük
  • fetöcü olmaları muhtemeldir.
  • emri uzun boylulardan alıyorlardır.
  • baslarina gelince anlayacaklar ne oldugunu ama o zaman cok vururlar kafalarini ah zamaninda boyle karar vermesem diye.
  • başlık güzel hukukçu bir arkadaşta şunu açıklayabilir mi?
    bu tür suçları işleyen kişi yakalanıp hakim karşısına çıkıyor. sonra denetimli serbestlik ile dışarı bırakılıyor. bir iki saat sonra savcı karara itiraz ediyor ve aynı suçlu evinden alınıp tutuklanıyor. bu kişi baştan neden tutuklanmıyor? hangi suçların denetimli serbestlik içine girdiği hangilerinin de tutuklu yargılanması gerektiği belli değil mi?

bir sorum daha var. bu suça maruz kalan kişi yani başına taşı yiyen çocuk veya minibüste dövülen kadın kendi şikayetçi olsa bir şey değişir mi? savcı kamu davası açıyor ve serbest kalıyor ya suçlu bunun yanında zarar gören kişide dava açsa ve suçlu için tutukluluk istese oluyor mu?