• (bkz: 21 haziran 2017 suriyelilerin kadınlara tacizi) olayındaki tacizci kekonun, adanalılarca yakalanıp özür dillettirilmesi olayı. süt dökmüş kediye dönmüş ahahahaha.

https://www.facebook.com/…videos/10156077148911988/

siyahımsı grili arkadaş tam bir osmanlı tokadı atmış yalnız. herife bedavadan 100 yıllık osmanlı kültürü aşıladı amına koyim.

(bkz: şiddete evet)

*link yenilendi.

edit: diğer suriyelilerden biri
  • bundan sonra böyle. devlet vatandaşını korumuyor. insanlar bu şekilde kendisini koruyacak artık. devletin ayıbıdır.
  • senelerdir nusr-et'i takip ederim, ben böyle et tokatlama görmedim.
  • içimin yağlarını eriten olay.

(bkz: yetmez ama evet)
  • birkaç yıldır avrupa, a.b.d. gibi bölgelerden tanıdıklarımın bana sorduğu "bu kadar suriyeli almanızdan çekinmiyor musun, kültürel farklılıklardan ötürü suç oranlarında gözle görülür bir artış yaşama ihtimali gözünü korkutmuyor mu" gibi sorulara verdiğim cevapları hatırlatmıştır.

türkiye böyle bir ülke. bu bir eleştiri de değil, bir övgü de değil. sadece türkler, hele ki bir yabancı grup tarafından, bu videodaki kişilerin yaptığı gibi eylemlere sessiz kalıp, polise dert yanacak bir kültürle yetişmiyorlar. türkler, kendileriyle ilgili gördükleri en büyük sorunun yeteri kadar vatansever insan yetiştirememek olduğunu düşünen; tarih boyunca milli kimliklerini yeteri kadar ön plana almadıklarından sıkıntıya düştüklerini savunan ama bir yandan da ilk yazılı eserlerinin bile "milli birlik, beraberlik, bölünmezlik" gibi konular üzerine olduğu, her turistin "oha lan, her tarafta bayrak asılı" dediği, yabancıların uluslararası spor yarışmalarında "nasıl olur da herkes milli marşı bilir ve bir ağızdan söyler" diye şaşırdığı bir ulus. tüm bu özelliklerin avantajları da, dezavantajları da var.

bir türk kadının, bir türk erkeği tarafından taciz edilmesinde verilen tepkiyle, bir yabancı tarafından taciz edilmesinde verilen tepki arasında dağlar kadar fark olacağını sanırım bu ülkede yaşayan her birey tahmin edecektir. etnik aşağılamaların bile, yüzyıllar boyunca yapılan savaşların %75'ini kaybettiğimiz ruslar; viyana kapılarından orduyu belgrad'a kadar kovalayan polonyalılar, bağımsızlık mücadelesini sonuna kadar verip, iskender bey ölene kadar bu konuda başarılı olan arnavutlar yerine; toplum geneli tarafından korkak veya hain olarak görülen arap, ermeni, yahudi gibi unsurlar üzerine inşa edildiğini gördüğümüz türkiye, kültürel olarak kavgaya meyil konusunda iran veya arap ülkelerinden ayrı bir profil çizer. bu ülkede cesur olmamak bir utanç kaynağıdır, korkaklık ise hemen her sosyal alandan izolasyon sebebidir. bir türk kadının, bir yabancı tarafından, türk bayrağı altında tacize uğraması sadece cinsel bir suç değildir; bir kimliğe saldırıdır.

arkadaşlarıma da verdiğim cevaplar bu yönde olmuştu. türkiye'de etnik temelli ve etnisite motivasyonlu olarak bir gruptan korkulacaksa, bu etnik grup sadece türkler veya kendisini türk olarak niteleyenlerdir. 700'lü yıllardan beri ulus benzeri bir bilinçle yoğrulmuş ve bu bilinci azınlık veya çoğunluk oluşturması fark etmeksizin gittiği her bölgeye taşımış bir ulusla, modern zamanlarda bu görüşe erişmeye çalışan ve en fazla ulus bilinci, sabit bir vatan kavramıyla karışmış diğer bölge toplumları bu konularda kıyaslanamaz bile.

videodan da anlaşılacağı üzere, videoyu çeken kişiler bir cinsel saldırgana haddini bildirme motivasyonuyla değil; ulusçu bir motivasyonla, ulusçu bir bilinç haliyle bu eylemi gerçekleştirmişlerdir. aksi halde, her gün böyle en az on görüntü kaydı izlememiz gerekirdi.

yazdıklarım ne bir övgü, ne bir yergi olup sadece tespit paylaşımıdır. bunun dışında yapılan eylem suç ihtiva eder. ama kamuoyu vicdanı muhtemeldir ki böyle bir yargılamayı kabul etmeyecektir.
  • ulan hala duyar kasan ibneler var. delleniyorum okudukça.
    bir düşünün ülkende savaş çıkmış sen bir onursuzluk örneği göstererek buraya gelmişsin bu halk bir nebzede olsa kabullenmiş sen burada adapte olmaya çalışmak yerine hala sikinin keyfini düşüyosun!

sizin ben ırkınızı sikeyim bütün ortadoğumu böyle olur arkadaş. atıyorum suriye değil de finlandiya olsa şimdi arşa çıkmıştık şansımızı sikeyim..

imla editi: korben dallas'a teşekkürler.
  • adana'yı hep olumsuz haberlerle mi takip edecektik? böyle haberlerle gelsinler canımı yesinler.

içimizin yağlarını eritmiş görüntülerdir. helal olsun kardeşlerimize.

hepimiz biliyoruz ki, tacizcilerin cezasını devletin vermesini beklemek saflık olarak nitelendirilebilecek bir iyi niyetlilik. iş devlete kalsa bu tacizciler ellerini, kollarını ve değişik organlarını sallaya sallaya aynı şekilde kızlarımızı taciz etmeye devam edecekler..

devletin ceza veremediği yerde iş ne yazık ki halka kalıyor. ki bu şekilde en azından kamu vicdanı rahatlıyor.

bunlara bu şekilde dayak atılmasına karşı çıkıp duyar kasan arkadaşlar, sanırım aynısı kendi kızkardeşlerine yapılsa yani kızkardeşleri istemedikleri halde bu eblehler tarafından taciz edilse, bu suriyelilere;

"enişte nasılsın" derler.
  • başlığının ağır spoiler içerdiği olay. bütün keyfi kaçtı.
  • artık icimiz rahat bir sekilde "nataşa"lı, "sen istiyor duş"lu esprilere devam edebilecegimizi gösterir.
  • ilk videoyu açtığımda konuşup salacaklarını sanmıştım, sonra yerin adana olduğunu farketmemle tokatlar yumruklar havada uçuştu. kaç defa tekrar izledim o sahneyi hatırlamıyorum.

hala güzel şeylerin olduğunu anlamamıza vesile olan videodur.

edit: milletin eşine, kızına, yeğenine minibüste tokat atan, yolda giderken laf atan bütün çapsızların aynı korkuyla yüzleşmesini isterim. duyar kasan arkadaşlar da unutmasın ki minibüste üniversiteli bir kıza tokat atan ve küfreden elemanı polisler ifadesini alıp serbest bırakmıştı.

birde ortada taciz yok "numarasını istedikten sonra kız vermeyince gitmiş" tarzında bir girdi okudum. ben mi yanlış anladım acaba; "sevgilim var" diyen kıza "olsun numaranı ver" diye bir cevap duydum gibi.
hesabın var mı? giriş yap