şükela:  tümü | bugün
 • krknews isimli polonyali haber sitesinin iddiasina gore polonya'nin krakow sehrinde meydana gelen olay.

  habere gore polonyali bir kadini taciz eden turkler, polonya milliyetcisi grup tarafindan saldiriya ugramis, restaurantlari basilmistir.

  not: kavganin nedeni hakkinda polis tarafindan yapilan bir aciklama henuz yok bu nedenle kavganin sebebi su an sadece bir iddia.

  ilgili twit

  haber linki

  edit: @vasquesm isimli yazarin da belirttigi gibi haberin kaynagi yalan ve video youtube'a 2008 yilinda yuklenmis. (link). ilk basta da belirttigim gibi sadece bir iddia idi ve kanitlarla yalan oldugu ortaya cikti. simdi krknews isimli siteye email atarak yalan haber yaptiklarini, videonun turkler ile alakasinin olmadigini yazacagim.
 • çomarlara gereken dersi vermişler. senin neyine polonya, gel türkiye'de taciz et yanına kar kalıyor burada hemen salıyorlar

  dipnot: türk deniyor ama kürtte olabilir, laz da olabilir, gürcüde olabilir. hangisi ise artık :)
 • bu gün de başkaları adına utandık
 • türkiye'deki tacizcileri üzmüş olay. hemen savunmaya geçmişler nede olsa kendi türleri tacizci tacizciyi zor zamanında savunur.
 • üstteki yazarın da dediği gibi lehler avrupa'nın en milliyetçi ve fundamentalist (katolik) insanları. adamların ülkesinde sadece 10.000 müslüman yaşamasına rağmen islam düşmanı yürüyüş yapacak kadar ruh hastası tipler.

  olayın esasını bilmeden türkler tacizci, türkler çomar demek pek doğru olmaz. bunu da yurtdışında yaşayan türkleri sık sık eleştiren birisi olarak yazıyorum.
 • taciz kelimesini duyan, olayın iç yüzünü araştırmadan yelkenleri suya indiriyor. ne tuhafsınız.

  ben bir kadınım ve bu taciz konularına hassasiyetim büyük. okuyabilirsiniz. fakat buram buram ırkçılık kokan bir olayı taciz adı altında olağanlaştırmaya çalışmak çok korkunç. özellikle "müslüman" diye de belirtmişler. nereden biliyorlarsa...

  taciz olayı anlatıyorsun fakat taciz edenin milletini ya da dinini belirtme ihtiyacı hiddediyorsun. neden? polonyalı bir katolik taciz etse "haa tamam o zaman" mı diyeceklerdi? tweetin altına yazılanlar ise daha korkunç. ırkçılık dünyada gitgide artıyor.

  ayrıca taciz ettilerse gereği polise şikayet etmektir. 10 kişi toplanıp birilerini linç etmek afganistan'da bir suçluyu taşlamakla aynı şey.

  bir de hemen "çomar" diyerek bu barbarlar savunulmuş. nedir bu ezikliğiniz? kendinizi aşağılama hastalığınızdan ne zaman vazgeçeceksiniz?
 • polonya avrupa'nın en faşist ülkesi değildir. hatta uzun süreli oturumlarda en rahat edebileceğiniz ülkelerden birisidir diyebilirim.

  siz dalaşmadığınız sürece sokakta, barda üstünüze gelmezler ama salak saçma hareketler yapıp karısına kızına sarkarsanız sopayı yersiniz. yerleşik türklerin/kürtlerin büyük bir kısmı da polonya kültürüne adapte olmak yerine ülkemizde alışkanlık edindikleri laf atma, hayvan gibi bakma huylarına devam ederler. adamların yerleşik kültürleri bizim ayılara rahat gelir, bu rahatlığı kötüye kullanmaya çalışınca da dayak yersin...

  son olarak polonyalı ile kavganın da adabı vardır, bıçak kullanmaz, yerde vurmaz, arkadan saldırmaz,.

  gidenlere tavsiyem adam gibi yaşasınlar bizleri sağda solda rezil etmesinler. güzel bir ülkedesiniz kıymetini bilin.
 • taciz bir iddiadır. her hikayenin iki tarafı vardır.
  geçenlerde oralarda bir cafede ırkçıların türk kızlarının masasına oturup yaptığı sataşmalar sözlükte gündem olmuştu. başlığı bulan eklesin lütfen.

  şayet bu ırkçı bir saldırıysa, saldıranlar "gözünün üzerinde kaşı vardı" demeyecektir elbette, böyle bir bahane uyduracaktır.

  (bkz: polonya'da pkklı tarafından öldürülen türk öğrenci)
 • polonyalılar ırkçı olurlar. nedeni ise 2. dünya savaşında hem naziler tarafından hemde ruslar tarafından ezilmiş olmaları. polonya'ya bırak müslümanı rus ve alman girse ırkçılığa maruz kalırlar. topraklarında yabancı istemezler. bu taciz var mı? yok mu? bilinmez henüz iddia. şayet taciz varsa polonyalı adamlar dövmekle haklıdırlar.
 • polonya'da bir süre bulunanlar bilirker ki bu orospu çocukları avrupanın en faşist milletidir. ayrıca sürekli toplu dolaşıp yabancı dövmeye bakarlar. orada eminim türk arkadaşların herhangi bir suçu yoktu.böyle olaylar çok sıkça yaşanmaya başladı. hepsinin anasını sikeyim buradan selamlar!

  not:kurt meyer