• taciz kelimesini duyan, olayın iç yüzünü araştırmadan yelkenleri suya indiriyor. ne tuhafsınız.

ben bir kadınım ve bu taciz konularına hassasiyetim büyük. okuyabilirsiniz. fakat buram buram ırkçılık kokan bir olayı taciz adı altında olağanlaştırmaya çalışmak çok korkunç. özellikle "müslüman" diye de belirtmişler. nereden biliyorlarsa...

taciz olayı anlatıyorsun fakat taciz edenin milletini ya da dinini belirtme ihtiyacı hiddediyorsun. neden? polonyalı bir katolik taciz etse "haa tamam o zaman" mı diyeceklerdi? tweetin altına yazılanlar ise daha korkunç. ırkçılık dünyada gitgide artıyor.

ayrıca taciz ettilerse gereği polise şikayet etmektir. 10 kişi toplanıp birilerini linç etmek afganistan'da bir suçluyu taşlamakla aynı şey.

bir de hemen "çomar" diyerek bu barbarlar savunulmuş. nedir bu ezikliğiniz? kendinizi aşağılama hastalığınızdan ne zaman vazgeçeceksiniz?
  • 1) video 2018 yilinda youtube'a yuklenmis. ahanda

2) video'nun basligindan anladigim kadariyla goruntuler romanya'nin gorj koyundeki bir kavgayi gosteriyor.

3) yukarida polonya hakkinda yorum yapan cok olmus. 9 yildir burada yasiyorum, tek diyecegim kendi kisisel deneyimlerinizi genellestip oyle buyuk buyuk cumleler kurmayin.

edit: link
  • ee bakıyorum da polonya'ya faşist diyerek olaya yaklaşanlar var. bunu diyen de yönetimi belli, sistemi belli, insanları belli olan biz türkler...

ulan bizden faşisti bizden ahlaksızı mı var bu dünyada?! olayı bilmiyorum ama kesin polonyalılar haklıdır. isteyenle bahse bile girerim.

al işte senin halkın bu
  • suriyeliler türkiye’de ne ise türklerde dünyada odur.geldiğimiz nokta bu.türk denince akla arap’tan bozma,hırsız,arsız,tembel,tecavüzcü,tacizci,yobaz,aptal gibi halkın %50 sinin gerçekten de sahip olduğu sıfatların gelmesinde ve ülkenin profilini değiştirecek bilim adamlarını,aydınlarını,gazetecilerini,akademisyenlerini sindirmede ve işlevsizleştirmede emeği geçen bütün orospu çocuklarını selamlıyorum.

not:selamladığım orospu çocukları fedöcüler,fetöcüler,fetöşler...
  • polonya'da yaşamış bir vatandaş olarak diyebilirim ki bu olayın aslı böyle olmayabilir.

polonya'da kökçü milliyetçi bir tayfa var ve sağa sola saldirmaya yer arıyorlar. hiç bir şey yapmanıza gerek yok, sadece esmer olmanız yeterli.

ortada hiç bir şey yokken dayak yiyen çok insan gördüm. kendim de bir kez saldırıya uğradım ama polonyalı arkadaşlarım araya girip uzaklaştırdılar. tek yaptığım markette sıra bekliyor olmaktı. önce laf atıp, sonra anlamıyorum diyince üstüne yürüyorlar.

her ülkenin comari aynı.

edit: olayın 2018 de romanya'da yaşandığı ortaya çıktı. yani fake.

https://m.youtube.com/…myiqwqwudtm&feature=youtu.be
  • arkadaşlar polonyalılar ırkçı ve yabancılara karşı olay çıkarmaya dünden hazır bir millet evet ama polonya’ya gelince abaza gibi bütün polonyalı kızlara ağzının suyu akarak bakan ve avrupalı diye ‘verir bu’ kafasında olan tomarla türk erkeği de mevcut maalesef. taciz boyutuna ulaşanları da var. ben yeteri miktarda şahit oldum bu duruma. tabiki iki tarafı da dinlemek lazım.
  • "turkish muslims" bu ne lan?

müslümanya bir ülke de, biz de icinde yasayan etnik bir grup muyuz?
  • neymiş, polonya ırkçı bir milletmiş. ulan erasmusla en çok polonya'ya türkler gidiyor. polonya'ya 2017 ekim'de gittim 2 hafta kaldım hiç de sizin dediğiniz gibi bir manzara yoktu. ermenilere, kürtlere, lazlara, çerkezlere her gün başka bir etiket takan bir toplumun diğer milletlere ırkçı demesi de aynı ironi. lan daha yakın tarihte çinli diye asyalı türkleri dövdünüz ne anlatıyorsunuz? sizin gibi tipler yüzünden avrupa'da 1 saat giriş yapmak zorunda kalıyorum. medeniyetsiz çomarlar sizi. ulan bu kadar dünyaya kapalı olup ama bir o kadar da dünya hakkında her bokum bildiğini sanmak neyin kafası acaba ya merak ediyorum.
  • krknews isimli polonyali haber sitesinin iddiasina gore polonya'nin krakow sehrinde meydana gelen olay.

habere gore polonyali bir kadini taciz eden turkler, polonya milliyetcisi grup tarafindan saldiriya ugramis, restaurantlari basilmistir.

not: kavganin nedeni hakkinda polis tarafindan yapilan bir aciklama henuz yok bu nedenle kavganin sebebi su an sadece bir iddia.

ilgili twit

haber linki

edit: @vasquesm isimli yazarin da belirttigi gibi haberin kaynagi yalan ve video youtube'a 2008 yilinda yuklenmis. (link). ilk basta da belirttigim gibi sadece bir iddia idi ve kanitlarla yalan oldugu ortaya cikti. simdi krknews isimli siteye email atarak yalan haber yaptiklarini, videonun turkler ile alakasinin olmadigini yazacagim.
hesabın var mı? giriş yap