şükela:  tümü | bugün
  • ankara’da bir baba, kızını taciz eden tacizcinin penisini sokak ortasında keserek cezalandırmış.

link

adeletin yetersiz kaldığı yerlerde halk kendi adeletini kendi oluşturuyor.bu durum çok tehlikeli olabilir.
    bu arada tabiki taciz gibi bi olayı savunmadığımı söylememe gerek bile yok.
  • yargı yok ,devlet yok. halk bu şekilde kendi adaletini mi sağlayacak? bu tür olaylar normalleşirse,bizim memleketimizde yan baktı diye dahi adam öldürürler.

not:asla bir tacizciyi savunuyor değilim. ancak bir yanlışın cezası hukuk önünde kararlaştırılmalıdır.
  • insanların adalete ve hukuka güveni kalmadığında kendi başının çaresine bakması olayıdır. ondan sonra tekil hesap görmeler çeteleşmeye gider, sonra mafyalar, sonra yakuzalar, sonra bu gençlerin niye parmağı kesik!
  • çocuk yurtlarındaki tacizcileri tecavüzcüleri hukuk önünde cezalandırdılar mı ki bunu cezalandıracaklar. geçin bu hukuk adalet işlerini burada olmuyor o dediğiniz şeyler. bu ülkenin bakanı çıkıp "bir kereden bir şey olmaz" diyor.

çok iyi yapmış babadır.
  • iyi olmuş. ama ne yazıkki olan babaya olur bu adalet sistemi olduğu sürece.
  • hukukun üstünlüğü hikaye artık. kanıt yok, yargılama yok. herkes herkesi hiçbir kanıta ihtiyaç duymadan cezalandırmaya başladı ülkede.

çok ilginç. trajik.
  • en son adana"da kızını hamile bıraktığı gerekçesi ile birini öldüren baba vardı ve sonradan anlaşıldığı üzere aslında çocuk öldürülen kişiden değildi.
    herkesin kafasına göre adalet sağladığı ülkede sıradan bir durumdur . hukuka güvenin tanımıdır. kindar nesilin tam karşılığıdır. eğitimsizliğin, cahilliğin daniskasıdır. adam gibi bir eğitim olmadığı sürece ne yaparsanız yapın bunların sonu gelmeyecek, idamı da getirseniz, suçluları en ağır işkenceye de tabi tutsanız, zihniyet değişmediği sürece ne çocuk tacizcileri bitecek, ne tecavüzler bitecek ne de kendi adaletini sağladığını sanan insanlar.
  • ankara'da bir baba kızını taciz eden sapığa kendi çözümünü uyguladı. adam kızını taciz eden sapığı sokak ortasında hadım etti.

herkes kendi adaletini sağlayacak bundan sonra.gidiş o yöne. haklı haksız sorgulamadan... belki de iftiraydı bilmiyoruz. garip duygulardayım

link:

edit: hadim değilmiş, adamın kasığına bıçak saplamış baba. iki haber kanalı böyle vermiş olayı.
  • sinirli baba'nın davranışı. bu konuda sığ düşünemeyeceğim, işyerindeki taciz ne kadar doğru? bu ülke, tartıştığı babasını tacizci diye şikayet eden kızı da gördü. tacizciyi savunmuyorum ama gerçekten taciz miydi? tacizin boyutu neydi? yanlış anlaşılma olabilir miydi? işyerinde kavga ettiği adamı tacizle suçlamış olabilir miydi? ifadelerden sonra bakalım ne çıkacak.
  • devletin olmadığı yerde cezalandırmayı insanlar sağlar