şükela:  tümü | bugün
 • elleri öpülesi babadır. devlet’in kes(e)mediği cezayı nazire edercesine kesmiştir.
  (bkz: dağılın şimdi)

  edit: imla
 • şimdi buraya duyarı duyan gelecek.

  gönül isterdi ki memlekette adalet olsun da böyle şeyleri biz de kınayalım.

  ama o baba dövmeseydi hakim serbest bırakacaktı, o pislik de senin benim çocuğumu taciz edecekti bu sefer. .

  gelen mesajlar üzerine edit: (bkz: #58121765) (bkz: #49182366) (bkz: #82924125) asla ve asla linci destekleyen birisi olmadım hayatım boyunca, allah iftiranın her türlüsünden korusun. ama öncelikle 8 sene işe vasıta ile gidip gelen türkiye'de yetişmiş bir kadınım. 2 yaşında da bir kızım var. çocuklara, kızlarımıza yönelik taciz ve tecavüz suçlarını sadece olduğunda giflerle sosyal medyadan kınamıyorum. takip ediyorum, sonuçlarını bekliyorum ve maalesef netice a-la-mı-yo-rum.. bu pislikler ceza alsın, gün yüzü görmesin de oh olsun onlara diyelim arkadaş. anca müge anlı alacak karşısına, tüm türkiye'nin önünde itiraf ettirecek de öyle. daha geçen gün bir tecavüzcü patolojik bulgulara rağmen beraat etmedi mi? peki ben bu ortamda ne yapayım bir yanda yüzlerce binlerce tacize uğramış genç kız çocuk ve onların ceza almamış sokakta gezinen failleri bir yanda da cezasını kendi kesen baba. babayı nereye uğurluyoruz? ceza evine, heh işte sevgili arkadaşlarım o babayı ceza evine uğurlarken bir caydırıcılık kazandığı için oh olsun diyoruz. bunu da adalet yapsa onu da yapmayız.

  antalya'da 12 yaşında çocuğa tecavüz eden sapık kodeste mi değil? benim kızım da bana gelse kapıda beni taciz eden adam bekliyor dese, polisi arıyoruz derim, polis alıp götürür mahkeme salar gerçeğini düşününce gözüm döner mi dönmez mi emin olamıyorum.. çocuğunuz ve yeteri kadar empati yeteneğiniz olsa dediğimi anlarsınız. şimdi çocuk, kadın, hayvan tecavüzcülerine gereken cezayı vermeyip sokaklarda gezdiren adalet suçlu değil de, kızını korumak için gözü dönen baba ve "alın işte milletin adaleti bu noktaya geldi" diyen biz mi suçlu olduk?
 • ben buraya cok güzel şeyler yazarım fakat tacize dava açmayan savcı bana dava acar, tecavüze ceza vermeyen hakim bana ceza verir.

  türkiye cumhuriyeti devleti hukuk devletidir. hakkini hukuken araması gerekirdi.
  (bkz: suçu ve suçluyu övmek)
 • tacizcinin tacizci olup olmadığını bilmediğimiz ama hukukun düzgün işlemediği bir ülkede bu sonuçların kaçınılmaz olduğunu bize gösteren olay.

  edit:yazım hatası

  bıktırdınız editi: bu entryden iki önceki entry’de “tacizcinin tacizci olduğuna emin miyiz....” şeklinde bir yorum vardı. ben de ona cevaben yazdım bu entry’yi. yazmaz olaydım. sözlüğün ne kadar tacizci dolu olduğunu gördüm.mesaj kutumun ırzına geçtiniz yeter la yeter. ironi o. silinmiş bir mesaja verilmiş bir cevap. yeterli mi bu açıklama????
  hadi dağılın şimdi!
 • içimin buz gibi olmasına sebep olan olay.

  --- spoiler ---

  istanbul beylikdüzü'nde özel bir hastanenin çağrı merkezinde çalışan 19 yaşındaki öğrenci s.y, iki ay önce işten çıktıktan sonra gürpınar'daki evine gitmek üzere minibüse bindi.

  iddiaya göre yolculuk sırasında yanına yaklaşan bir kişi genç kıza fiziki tacizde bulundu. s.y. tacizden kurtulmak için yerini değiştirdi, bir süre sonra da indi. eve yürüdüğü sırada tacizci de kendisini takip etti. koşarak eve girdi ve kapıyı kapattı.

  pencereden aşağı baktığında tacizcinin evin kapısında beklediğini gördü.

  durumu annesine anlattı, annesi de kocası yılmaz y.'yi (44) arayıp haber verdi. eve gelen baba, kaçmaya çalışan tacizciyi darp etmeye başladı. hastaneye kaldırılan 57 yaşındaki şinasi b. geçtiğimiz perşembe hastanede öldü.

  baba yılmaz y. gözaltına alındı. güvenlik kamerası incelemesinde, şinasi b.'yi, darp ettiği belirlenen o.t. isimli bir kişi daha aranırken yılmaz y. tutuklandı. mağdur kız, "sokaktaki herkes o adama vurdu. sadece babam değildi. polisi ve ambulansı arayan zaten babam" dedi. (sabah)
  --- spoiler ---
 • bu babanın günahı ne?
  sapık kapıya kadar gelmiş.
  başına gelicekleri kabullenmiş.
 • eğer cezalar kamu vicdanını rahatlatmıyorsa halk kendi adaletini uygular. öldürmek kastı olmasa bile ölüm gerçekleşmiş. bu linç ne ilk ne de sondur. savcı bırakacaktı ve herif başka kızları tacize devam edecekti. insanlar bunu bildikleri için öfkeleri daha da artıyor ve işler kontrolden çıkıyor ve olayların önü alınamıyor. eğer tacizciye gereken yaptırımın uygulanacağından emin olsaydı belki de kendisi hiç karışmayacak, polise yakalattıracaktı.
 • kızını minibüste taciz edeni öldürüyor.

  https://www.posta.com.tr/…i-doverek-oldurdu-2150266
 • haberi okumadan yorum yapan yazarlar olan başlık. sadece baba dövmemiş muhtemelen linç edilmiştir. eceli gelmiş ki evin önünde beklemiş. fena da olmamış, bir pislik eksilmiş. medeni bir ülkede olsak toplum bu cezalandırmaya ihtiyaç duymaz, adalet sistemi cezasını en ağırından verirdi ama maalesef türkiye de yaşıyoruz ve dövenler savcının yanına girip çıktıktan sonra elini kolunu sallayarak dışarıda gezeceğini bildiği için gavura vurur gibi vurmuştur.
 • ülkede adalet olmayınca herkes kendi adaletini kendi sağlıyor