şükela:  tümü | bugün
  • eline sağlık dediğim babadır. benim çocuğum taciz edilse ben de benzer birşey yapabilirim. hak hukuk edebiyatı yapmayın. çocuğu tacize uğrayan baba mantıklı düşünmek zorunda değildir. duygusal tepkiler verebilir. insan doğası tam da bunu gerektirir.
  • en son kızına tecavüz eden genci öldüren baba'yı kahraman yapmıştınız. sonradan gencin o işi yapmadığı ortaya çıkmıştı. kafanız hala aynı amk.
  • amk tutuklayıp serbest bırakacaklar, yok efenim adalet nerede? o adamı bana verseler, o adamı mahalleye bıraksalar yok bilmem ne diye cırlayan tipler şimdi yok halk ceza mı keser, yok linç doğru değil diye cik cik konuşuyorlar. elleri dert görmesin. suçlu muymuş da belli miymiş. vay be. aynı minibüste yanyana oturacaklar. kız rahatsız olacak, inecek evinin önüne kadar gelip bekleyecek. vat be tesadüfler silsilesine bak sen. o kadar tesadüfe ben de adam öldürürüm. kimse aptal değil. salak salak duyar kasmamın, ilgi çekecem diye boş beleş konuşmanın alemi yok.
  • sosyolojik açıdan bakarsak toplumun geldiği son noktayı gösteren vahim olay. kendi adaletini sağlamaya çalışan bir baba. psikolojisi alt üst olmuş bir kız. freud yine haklı çıkıyor. bastırılmış güdülerle ve tabularla yetişen bir nesil böyle oluyor maalesef.
  • hemen herkesin içinden geçirdiği oh olsun, iyi olmuş ifadelerini ben de içimden geçirmekle birlikte bir şeyler eklemek istiyorum. arkadaşlar birçok kadın işte tam olarak da bundan korktuğu için tacizi, tecavüzü, ensesti... ailesiyle paylaşmıyor. neden ailesiyle paylaşmadığı sorulduğunda büyük oranda: “babam/abim onu öldürür, ailemiz dağılır, hayatımız biter...” gibi ifadeler kullanıyorlar. belki bu haberle birlikte itiraf noktasına gelmiş birçok kadın vazgeçecek... bu gibi olaylar bireylerle kalmaz topluma tesir eder. lütfen öldürmeyin, öldüreni de takdir etmeyin.
  • "tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı" haberini görmeyi tercih etmeyen babadır.
  • zeki müren misali türk toplumu, türk hakimlerine döner, reverans yapar ve der ki:

(bkz: beni sizler yarattınız)

tanım: hukukun işlemediği toplumlarda vuku bulması kaçınılmaz olan eylem.
  • bu ülkenin insanından tiksiniyorum artık hepiniz aynı boksunuz haberiniz yok
  • işte topluma bırakırsan adaleti, böyle olur. bu yüzden hiçbir şekilde adaleti tesis kuvveti verilmemeli toplumlara. sonra böyle saçma sapan sonuçlar çıkar ortaya.
  • tacize uğrayanlar artık ailesine söylemeye daha da çekinir. "babam katil mi olsun" diye içine atar.

peki bu iyi bir şey mi sayın iyi olmuşcular?

devletin acilen adaleti sağlaması gerektiğini gösteren olay.