şükela:  tümü | bugün
 • yeni türkiye'de kadın dediğin şey bir eşyadan ibarettir ve polisin herhangi bir olayda sonsuz gücü vardır. bu sebeple bu olay son derece normaldir.

  derken tabii ki saçmalıyoum. yeni türkiye diye bir şey yoktur ve atatürk'ün kurduğu türkiye cumhuriyeti ilelebet laik bir yönetim şekliyle her daim var olacaktır deyip gururla haykırıyorum.

  hiç boşuna heveslenmeyin yavşak herifler.
 • izmir'li olmayan ve doğu kültürüyle büyümüş polisin izmir'li kızların alışık olduğu batılı yaşam tarzını anlayamamasından/sindirememesinden doğan olay. çünkü onun kültüründe kadın gece - hatta gündüz - sokağa erkeksiz çıkmaz, mini etek giymez, toplum içinde ya birinin kızı, ya karısı, ya da annesi olarak var olur. bu batılı ile doğulunun bu ülkede bir arada var ol-ama-ma savaşının bir yansımasıdır.

  bu arada, polis doğulu mu bilmiyorum. ama kadını kıyafetiyle yargılayıp, iki kelimede el kaldıran zihniyet batıya ait değildir.

  ayrıca kadına yönelik şiddetin altında çoğu zaman cinsel güvensizliklerin, bastırılmış arzunun, kadınlarla doğal ve uygarca yaşanamayan ilişkilerin ve kendi cinselliğinden duyulan suçluluğun yattığını düşünüyorum.

  edit: izmir'li değilim.