şükela:  tümü | bugün
 • gurbuz bir genc kendisi. gecen sene senegal'dan amerika'ya gelmis basketbol oynamak icin. su anda lisede ve boyu yaklasik 2.26 (7'5). afrikali olmasindan dolayi yasi tartismali olsa da boyunun tartisilicak tarafi yok. oyle cok ince durmuyo, 2.26lik frame'ini baya dolduruyo ve elleri de yumusak gibi ama kisa youtube goruntulerinden gorulucegi uzeri bir hayli yavas. su haliyle ilerde (oynarsa tabii) nba'de cok uzerler, en fazla bir hasheem thabeet olur gibi. ha bir de 7 yasindaki kardesi de simdiden 1.75 boyundaymis.

  http://extramustard.si.com/…o-fall-highlight-video/
 • kendisini bir milyon zorluk beklemekte.

  inanılmaz potansiyeli var. evet.
  ancak boy demek her şey demek değil.
  kaldı ki yeteneğiniz olsa bile (bkz: yao ming) o kadar büyük cüsseyi taşımanız başlı başına olayken nba azmanlarına karşı ayakta kalmanız büyük olay olur.

  2.08 boyunda 6 yaşından beri spor yapan oyuncular bile zaman zaman nba için yetersiz fiziğe sahip oldukları için tutunamıyorlar. garanti yok yani.

  e bunun mental gelişimi var. sürekli postta dayak yemesi var. beklentisi var.
  hayır, bir andrew bynum da olabilir.
  veya greg oden ?

  izlemesi/beklemesi heyecanlı olacak. umarım lise ve ünide kolayca kazandırdığı maçlardan daha büyük bir hikayesi olur.
  kendisini draft edecek takımın kondisyon ekibinin de kendisi kadar büyük bir sınav vereceği açık.
 • hani siz buna liseli demişsiniz ama neyse.
 • ayaklari yere tam basarken iki eliyle cemberi tutabilen bir adam kendisi.
 • bu tarz adamların videoları genellikle kendinden yarım metre kısa olan çoluk çocuklarla oluyor ya, ona bitiyorum. adama 3 saniyede top indiriyorlar, arkasında 175 çocuk var. burada "andrew bynum da olabilir, greg oden da olabilir." demişler, bence bu zayıflıkla bu adamdan bir sikim olmaz, hiç umut etmeyin. her deve nba'e girmiyor beyler. nba'de ilk 5 çıkan en uzun pivot roy hibbert, boyu 7'2''. o bile çoğu zaman acayip hantal kaldığı için demode oldu, hedefi olan hiç bir takım tarafından istenmiyor.
 • bence en kısa zamanda kendisine başka bir meslek edinmeli. zira boyu dışında hiçbir olayı yok ve zannımca dizleri 25 yaşından sonra patatese bağlayacaktır.

  yao ming filan denmiş de o iş biraz şuursuzluk olmuş. yao ming dediğiniz muhteşem bir fundamental'a sahipti. o yüzden yao ming ile aynı cümle de bile anılmaması lazım.

  hadi sakatlık olmadı, şanssızlık yaşamadı filan diyelim olacağı en fazla shawn bradleydir.
 • adam 2.29, enteresan bi basketçi potansiyeli mevcut, takipte kalalım.

  https://twitter.com/…tatus/1109930009731297280?s=21
 • (bkz: taco bell)
 • boyuna gore gayet iyi hareket ediyor. nba'de sıkıntı cikaracak oyuncu.