şükela:  tümü | bugün
63 entry daha
  • kuzey amerika'da epey ünlü olan fast-food restoranı. meksika yemekleri yaparlar. en ünlüsü de adından anlaşılacağı üzere tacodur.

normalde taco yapmak için tortilla kullanılır. tortilla denen lavaşımsı şeyin arasına ne koyarsan koy taco olur. fakat taco bell'de taco yapmak için kızarmış taco shell yani taco kabuğu kullanılır.

taco bell'de alacağınız tacoda tortilla yerine büyük doritos cipsi kullanılır. isterseniz soft shell taco yani normal taco isteme imkânınız da var. fakat o tür taco bile taco sayılmaz, çünkü taco dediğin şey hazırlanırken mısır unundan yapılmış tortilla kullanılır. taco bell'deki tortillalar buğday unundan yapılmıştır.

taco bell, meksika yemek kültürünün amerikan yemek kültürüyle harmanlanmış halidir denebilir. çünkü amerikalılar kızarmış şeyleri yemeyi severler ve yaşam tarzları fast-food tüketmek üzerine kuruludur. e meksikalıların taco, burrito gibi yemeklerini de fast-food olarak sunalım demişler, üzerine de tortilla yerine kızarmış cips kullanalım demişler ortaya taco bell çıkmış.

taco bell, pis bir mekândır. tıpkı amerika'daki fast-foodcuların %99,99'u gibi.

buradan yemek yiyip de mideyi uçurmuş bir sürü yazar gördüm burada. dolayısıyla ben de ilk kez yerken biraz korkuyordum, lâkin bana zerre etki etmedi. bünyeden bünyeye etkisi değişiyor. fakat bir gerçek şu ki, buradan yemek yiyen insanların en az yarısı motoru bozuyor arkadaş. sadece sözlük yazarları değil, amerikalıların da bir kısmı hiç taco bell'den yemez, midelerini bozduğu için. hatta amerikalılar ishal olmuş arkadaşlarıyla taşak geçmek için "taco bell'e mi gittin" derler.

ha ürünlerin tadına gelirsek tat bakımından harika. önüme getirsinler 30 tane taco koysunlar, yerim abi. tadı güzel çünkü. hele bir de acı sosları var, onların da en acısından alacaksın, alnından terler aka aka yiyeceksin o tacoyu. (bkz: acı sosları çok sevmek)

restoran hakkında şurada güzel bilgiler verilmiş.

buradan şu sonuç çıkıyor: bu fast-food restoranı ne kadar güzel ve ucuz yemek yaparsa yapsın, inanılmaz pis yiyecek yapıyor. zaten kullanılan et de bulamaç gibi, kusmuğa benziyor amk. içine bi ton katkı maddesi konuyor. he tadını sorsan çok güzel, orası ayrı.

herkesin en az bir kere denemesi gerektiğini düşündüğüm fast-food restoranıdır taco bell. fakat ishal olma ihtimalini de göz önünde bulundurmakta fayda var.
35 entry daha

hesabın var mı? giriş yap