• ingilizcede heyecan efekti. windows bunu tada.wav diye ifade edebilir..
  • ecnebilerin bi $eyi ba$kasina sunarken cikarma opsiyonlari arasinda vuku bulan valhasil kullanmak icin aralarinda pek mutabik kilmadiklari efekt..
  • bye bye anlaminda da kullanildigini müsahade ettigim sözcük. bilemiyorum.
  • (bkz: voila)
  • yoruklerde bir seye isaret ederken kullanililir. gerekirse "ta orda"dan geldigini tahmin ederim.
  • genellikle sihirbazlarin kullandigi ta da heyecanla beklediginiz birseyi keyifle sunma nidasi sozel olarak. ingilterede konusurken ve yazarken cokca kullanilan bir seker ifade. ornegin men just do stupid little things like he does in the video that make women happy and ta da...bu ornek olmadi pek galiba ama bunun gibi birsey.
  • turkce cumle icinde kullanimi icin (bkz: #27821246)
  • çeşitli gıda ürünleri üreten firmanın markasıdır. ta!da! diye yazılıyor ancak sözlük böyle bir başlık açılmasına izn vermediğinden buraya yazmak durumunda kaldım.

dürüm çiğköftesini a.101 lerde görmüşsünüzdür. güzel mantık ancak çok kötü, macun kıvamında başarısız bir ürün.

gelelim esas değinmek istediğim ürüne; üçgen paketlerde ki sandviçlerine. öncü dardanel'in pazar payından elde etmek için girişilmiş ve benzinliklerde de bunu başarmıştır bir süreliğine ama ürünlerin tadı, içeriği o kadar çakma olduğunu belli ediyor ki, bu düşük kaliteyi insanlara yedirebilmek için fiyatı dardanel'e oranla yarı fiyat yapmışlar. gene de başarılı olamadılar ki çoğu benzin istasyonları tekrar dardanel'e dönüş yapıyor. ürünlerde saklama ve sevkiyat koşullarından kaynaklı bozuk çıkabiliyor.

dardanel'e bir diğer rakipte mister no! markası. teriyaki soslu tavuk sandviçi cidden güzel. bu aralar favorim bu.

edit: mister no ile dardanel markasının ayrı ayrı satıldığı tarihlerde mister no paketlerinin üzerinde dardanele bağımlılığıyla alakalı hiç bir ibare bulunmamaktaydı. entryi yeni okuyup "mister no dardanelin" diye mesaj atan arkadaşlar üçgen sandwichlerde dardanel markasının artık olmadığını, dardanelin mister no yu ya çıkararak ya da satın alarak piyasada kendi bünyesinde tek marka olarak bıraktığını gözden kaçırıyorlar galiba.
  • ton balıklı sandviçini görüp deneyeyim dedim. allah beni kahretsin. adamlar, kuru ekmeğin ortasına mayonez sıkıp sandviç diye satıyorlar.
  • pesto soslu tavuklu ürününü beğendim, ton balıklı olan rezalet.
hesabın var mı? giriş yap