şükela:  tümü | bugün
  • ntv'de yayınlanan ve cnntürk'de mehmet yaşin'in hazırlayıp sunduğu lezzet duraklarıprogramını fena halde andıran ve dahi ona öykünüyor gibi görünen bir gurme programı.
    mehmet yaşin'le dile dolanan damak çatlatan yorumu için telif ödenmesi gerekir mi bilmem...
  • (bkz: vedat milor)
  • tavsiye ettiği yerlere gözü kapalı gidilebilecek vedat milör tarafından sunulan ve onun tavsiyelerinin gazeteden ekrana taşınmasını sağlamış olan program. mehmet yaşin'in lezzet duraklarıyla kıyaslanmaması gerekir. çünkü birisinde "bir kişinin beğenisi" anlatılırken diğerinde "asıl beğenilmesi gereken" anlatılır. tek kaygım, umarım olumsuz eleştirileri de yazılarında olduğu kadar aynı nicelikte olur.
  • aç karnına izlenmemesi gereken program
  • vedat milor'un her türlü dünya mutfağı jargonunu bildiğini öğrendiğimiz, kimi zaman anadolu adamı kim zaman fransız beyefendisi şeklinde sunduğu güzel yemek programı.
    bir bakıyorsunuz etli ekmek yiyor, bir bakıyorsunuz biftek, baska bir programda makarna ile şarabın uyumunu anlatırken, diğer programda elleriyle kaburga dolması yiyor.
  • çok güzel bir program. çok güzel lokantalar tanıtılıyor. vedat milor beni epey şaşırttı. maşallah normal kilosu ve beyefendi görünüşüne rağmen mehmet yaşin'den daha iştahlı ve daha çok yiyebiliyor. misal özkilis lokantasında önüne konulan bütün çeşitlerin hepsini büyük bir azimle yedi, herşeyi süpürdü, mideye indirdi. kalkıp fatih'e gidesim geldi valla.
  • insanı, eline ekmek alip mıhlama ve sonrasındaki kuru fasülye niyetine tv'nin ekranına banmaya iten program.
    yapılan değerlendirmelerde genelde ambiyans konusunda yeterli puan alamıyor restoranlar, onun dışında lezzetse lezzet yani her birinde.

(bkz: fırsat verilse buyuk gurme olurdum)
  • pipileri sisiren programdir. gece ucteki tekrarina denk geldik uc ac bunye olarak, vedat pasa lahmacun ve icli kofteleri oyle bir yedi ki o saatte aradik siparis verdik soyledik hepsinden. geldiginde de okuzler gibi ekrana bana bana yedik lahmacunlari, icli kofteleri. baska bir gece kuru fasulye yemesine, bir baska gece de kalin kalin etleri yemesine denk geldim gene. anteni bozdum, yakismadi bana.
  • turk milletinin sabah aksam domuz eti yedigini sanan program. ya da sadece kendi egolari icin programlar yapiyorlar. enteresan.
  • http://www.ntvmsnbc.com/ adresinde, video galeriden eski bölümlerine ulaşılabilecek program.
    kaçıranlara tavsiye edilir.