şükela:  tümü | bugün
 • ev yapıyordur, ve fakat buna tadilat süsü vermiştir.
 • önemli olan tadilat yaptırması değil izin gününüzde sabahın dokuzunda sizi uyandırmasıdır. bu komşunun beyninde de ciddi bir tadiata ihtiyaç vardır. ısrarla devam ederse ustabaşı adayı olacağımdır.
 • muhtemelen yıkılmaması gereken bir duvarı yıkıyor, ya da kaldırılmaması gereken bir kolonu kaldırtıyor ve buna tadilat süsü veriiyordur
  apartman kafanıza göçmeden önce olaya el atmanız yararınıza olur
 • kıçı kırık bir apartman dairesini, bulduğu üçbeş kuruşla saray haline getirmeye azmetmiş komşudur. ev orjinalden dökülük durumdaysa mecburen yaptıran ama değilse ya hanımın gazıyla ya da akrabaya konu komşuya gösteriş yapmak amacıyla yapar genelde. içeride yapılan tadilat genellikle bellidir. yerler parke yapılır, mutfak duvarı yıkılıp amerikan mutfak tipine dönülür (amerikan dizilerinde göre göre öyle bir hayatı yaşayacağını zanneder), evin geçişlerine kartonpiyer kirişler vs..duvarlar saten boya..banyodaki küvet sökülür aynen duşa kabin yapılır. bir iki tane minik aplikle soft bir aydınlatma olmazsa olmazdır(o aplikler sadece misafire evi gezdirirken açılır, günlük kullanımda ortadaki büyük karpuz kullanılmaya devam eder. iki ay sonra gitseniz çalışmazlar zaten. salonda kartonpiyere gizlenmiş gizli floresan aydınlatma. o da kızı istemeye gelirlerse açılır. altı tane floresan'ı yakacaklarına bir tane yakmanın akılcılığı kafaya dank edince ortaya bir tane daha eklenir sonradan.. duvarlar yıkılır,yeni bölümler yapılır, lambriler, alçıpan bölmeler..günün yapı modasında ne varsa yapılır, yapı marketlerden ne kakalanmışsa getirilip eve takılır(bir de bu trip vardır. tadilat yapılırken bütün malzemeler büyük yapımarketlerden, metro'dan falan alınır. ucuza geldiği zannedilir. oysa perşembe pazarı'nda daha ucuzdur)..bütün bu hengame sonrası elinize ne geçer? iki ay kafası zikilmiş bir alt kat komşu, tek tek bakıldığında modern ama bütün olarak bakıldığında sonradan görme bir ev, 6-7 milyarlık tadilat masrafı (şansınız varsa)..
  abidik gubidik , o günün modası aksesuarlarla bir eve kişilik verilemeyeceği, bir eve kişilik vermenin mimarın veya bir bütün olarak işi ele alan iç mimarın işi olduğunu anladığımız zaman bu iki aylık tadilatlardan kurtuluruz herhalde.
  kıçımdan mı sallıyorum sizce? inşaatından girdiğimiz ve sıfır kilometre olarak taşındığım evin üst katında, taşınma tarihimiz olan 1998 yılından 2000 yılına kadar (iki yıl) iç tadilat devam etti. adamın oğlu taşınacakmış eve..yepyeni evin içinde yeni baştan inşaat yaptılar. yeni gelinin bir prenses olacağını beklerken normal bir insan geldi (ne olacaktı ki). iki yıl kadar oturup evi sattılar.
  yeni gelenler mi? hehe..onlar da bir ay kadar tadilat yaptı..
 • yalanin gotune comak sokiyim gece gunduz evde dan dun sevis sonra soranlara tadilat yapiyoruz de. yemezler....
 • iki ayı geçenleri de vardır. evin duvarlarını filan yıktırıp planını değiştirir. evin önü moloz yığılı olur. ulan o kadar para harcıyon madem yeni ev yaptırsana, deyyus!
 • (bkz: katli vacip)
 • insanın içindeki katili ortaya çıkarabilecek insandır*
 • evin durumuna göre gerekli olabilen bir eylem içerisine girmiş komşu. zira evden çıkan kiracı evi ne hallerde bırakıyor tahmin etmek olası değil.