• 1 tl'lik çekirdek paketinde 9 tanesi soyulmuş olmak üzere toplam 501 adet çekirdek bulunan kuruyemiş markasıdır.
  • müşterilerinin memnuniyetiyle yakından ilgilenen firma *

gönderen: b**** g**** <b.....@tadim.com.tr>

sayın e*** y****,

öncelikle firmamıza ve ürünlerimize göstermiş olduğunuz hassasiyet için teşekkür eder, sizin gibi duyarlı bir tüketicimizle tanışmaktan duyduğumuz memnuniyeti dile getirmek isteriz.

tüketicilerimizden gelen her türlü bilginin, sistemimiz için sürekli iyileştirme verisi olarak değerlendirildiğini bilmenizi rica ederiz. bu kapsamda geri bildiriminizin de ilgili departmanlara iletileceğinden emin olabilirsiniz.

türkiye’nin lider paketli kuruyemiş markası tadım’ın kalitesi ve lezzetinden vazgeçmediğiniz için tekrar teşekkür ederiz.

saygılarımızla,
    ----------------------------------
    cevaplanan ileti:
    merhaba..
    1 tl'lik tadım çekirdek pakedinizden 9 tanesi soyulmuş olmak üzere toplamda 501 adet çekirdek çıktı. (1 çekirdek= 0,0019960079840319 tl)
    bu sayıyı 500'e yuvarlamanız ve soyulmuş olan çekirdeklere paketlerinizde yer vermemeniz mümkün müdür?
    ek1: çekirdekler
    saygılarımla..
    e*** y****
  • (bkz: şu an ağlıyorum ve entry giriyorum biliyor musun)

280 adet..
    276 kabuklu, 4 kabuksuz olmak üzere sadece 280 tane..
    kriz, çekirdekleri de vurdu.

uzun süredir kabak çekirdeği tükettiğimden 13 aydır ayçekirdeği almıyordum.
    bu akşam bakkaldan alışveriş yaparken dikkatimi çekti, tadım kırmızı paket serisine 2 tl'lik çekirdeği de eklemiş.. onu görünce gözüm 1 tl'lik paketlere kaydı, minnacık göründü gözüme.
    aldım, baktım.. 37 gram yazıyor arkasında.
    hemen aldım, saydım.. istatistiklerime baktım:

27.03.2013: 501 ad.
    23.11.2013: 413 ad.
    12.04.2014: 364 ad.
    21.09.2014: 369 ad.
    06.06.2015: 371 ad.
    02.02.2016: 360 ad.
    06.08.2016: 377 ad.
    24.10.2016: 327 ad.
    03.06.2017: 343 ad.

ve 28.07.2018: 280 ad.

çok üzüldüm sözlük...

(bkz: tadım/@bu hikaye bitti mi)
  • 1 tl'lik kırmızı paket çekirdeğini 49 gram olarak değiştiren markadır. bakalım içinde kaç çekirdek var.

edit: 366 kabuklu, 3 soyulmuş olmak üzere toplam 369 çekirdek..

27.03.2013 - #32913779
    23.11.2013 - #38471504
    12.04.2014 - #41955020

son zamanlarda istikrarlı devam ediyorlar. hadi bakalım.
  • öncelikle;

son günlerde pakedinin görsel tasarımında bir değişiklik hissettiğim çekirdeklerin firmasıdır.
    bu sebepsiz ve gereksiz değişiklik içimde bir şüphe uyandırdı.. öyle ki;

hemen işe koyuldum.. ve kötü senaryoyla karşılaştım. eski paketlerde 9 tanesi soyulmuş olmak üzere toplam 501 adet çekirdek çıkarken bu yeni paketten 411 kabuklu 2 soyulmuş çekirdek çıktı :(
    şimdi bu duruma bir sürü isim konulabilir. ama ben hiçbir şey demiyorum. susuyorum sadece.. aşk olsun tadım..

http://t1311.hizliresim.com/1h/r/ut3k2.jpg
  • türkiye'nin en büyük sosyal ağı tadım reklamı ile gülümsetti. mutlu oldum bildiğiniz, şu ülkede hala gerçekten yaratıcı reklam çekebilen reklamcılar varmış.

reklam hem yaratıcı hem nostaljik hemde gülümsetebiliyor aynı anda. budur.
  • boykot listesini bilmem. lakin bir fabrikanın ramazanda oruç tutmayanlar için gerekli yemek alternatifini sunduktan sonra, yemekhaneden yemek çıkarmaması boykot sebebi olamaz. zira oruç tutmayanlara kastı olsa, yemek parası da vermez, veya abuk bir para verir, yahut yemekhanede saçma sapan şeyler çıkarır.

bir firma düşünün diyelim ki 50.000 çalışanı var. bunlardan 49.000'i oruç tutuyor. firma aylık 50.000*mesai günü kadar yemek için anlaşma yapar. birim maliyeti 3 tl olur atıyorum. lakin o firmanın 1000 kişi için ödeyeceği miktar, günlük yemek parasından çok olur ise, firma yemek çıkarmak yerine yemek parası ödeyebilir. ayrıca düzgün bir miktar veriliyor ise, çalışan da sanırım bunu tercih eder, çünkü alternatifi çoğalır. belki o günlük yemek parası cebine kalsın diye yemeyebilir veya evden yemek getirebilir de. ayrıca firma için dışarıda yemek yenilmesi daha büyük bir iş gücü kaybıdır. zira git yemek ye gel, dinlen derken bu süreç daha çok zaman alır.

bunların hepsi maliyet analizidir. osuruktan nem kapmayın. ha işin içerisinde bunu dini baskı olarak hissettiren bir şey varsa götlüktür. lakin sebep sadece ramazanda "yemek parası verilmesi" ise, acayip saçma bir boykot sebebidir. bahsedilen reklamlar da, fabrikada veya yöneticilerde dini bir baskı yok ise fırsatçılık değildir. ayrıca izmir merkezli bir marka olduğunu da düşünürsek, bahsedilen durumun pek geçerli olmadığını söyleyebiliriz.

edit: deist spor
  • 12.04.2014 itibariyle, 1 tl'lik çekirdek pakedinden tamamı kabuklu olan 364 adet çekirdek çıktı :( gramajlarını sürekli düşüren şirkettir.

27.03.2013 - #32913779
    23.11.2013 - #38471504
  • şu sıralar ekranlarda dönen sosyal medya göndermeleriyle dolu reklamı acayip tatlı olmuş kuruyemiş markası. arkadaslık istedigi göndermek, takip etmek, takip etmeyi bırakmak, trending topik, dürtmek, begenmek falan her bişeye dokunmuslar.
    negsel reklam yapmıssınız yhaaa, gidip bakkaldan cekirdek alıp çitleyesim geldi ^^
  • 1 tl'lik kırmızı paket çekirdeğinin gramajını tekrar 50 gr'a çıkaran kuruyemiş markasıdır.

gün itibariyle 370 kabuklu 1 soyulmuş olmak üzere 371 çekirdek çıktı paketten.
    istikrar devam ediyor.

ayrıca bu paketten 5-6 parça sadece kabuk çıktı, hoş bir görüntü değildi.

çekirdekler

edit: (bkz: tadım/@bu hikaye bitti mi)
hesabın var mı? giriş yap