şükela:  tümü | bugün
  • biraz önce instagram’da çiğköftelerine maruz kaldığım çiğköfteci. ağzım sulandı amk.
  • çiğ köftesine bol zeytinyağı ve buz döken çiğ köfteci. emek verdiği belli oluyor. bir denemek lazım.
  • suşi çiğköftesi güzel olan yer. yada bana öyle gelmiştir bilemiyorum. çok gurme sayılmam. denemekte fayda var
  • önceden adı çiğköftem organik olan mekanın yeni adı.görüp duyuyordum sosyal medyada ama burdan hiç yememiştim mekanın ismi değişince merak edip deneyeyim dedim adamlar lavaş arası kısır satıyorlar resmen çiğ köfte tadı falan yok,lavaşı falan normal çiğ köfte lavaşına göre daha kaliteli bir lavaş sadece, bir de şirinevler gibi bir yerde dürüm ayran ı 10 liraya satıyorlar,bir daha da uğramam
  • şirinevler ara sokakta kendi halinde bir çiğ köfteci iken o kadar kolay değil bir anda hem ortaköy'de hem de kadıköy'de kocaman bir bina açmak. adama yedirmezler.

ama arkanda abilerin varsa o zaman başka. bu masum anadolu'nun saf delikanlısı abimiz de bütün tarzını, tadını, markasını, bildiklerini herşeyini 58 şubeli restaurant zinciri kasap dönerin sahibi emrah sarıtaş ve ekibine devretmiş oldu. aralarında yaptıkları sözleşme ile nusret- ferit şahenk ilişkisine benzer bir yapı kuruldu sanırım. bu abimiz instagramda, sosyal mecralarda işin showunu reklamını yapacak gerisine karışmayacak. zaten restaurant konusunda tecrübeli bir ekip arkayı çok rahat toparlayacaktır.

umarım rağbet arttıkça tadını bozmaz. nar ekşisi ile kıvamı ve lezzeti güzel bir lezzet. şirinevlere uğradığımda takıldığım mekanlardan biriydi. normalde bulyon ve msg takıntım var ama gözümüzün önünde camekanda yaptığı hiçbir çiğ köfteye bunları kattığına şahit olmadım. yolu açık olsun.
  • dürüm ayran 10 tl. 10 dakikada ishal olmak ise paha biçilemez.
  • kadıköy'deki şubesinde suşi sunumuyla çiğköfte yediğim bir mekan. youtube'da herkes aşırı beğenince ben de büyük beklentiyle gittim ama yediğim şey kurumuş bir kısırdan farkı olmayan bir şeydi. belki o çiğköfteyi yoğuran adam orada yoktu diyedir bilmiyorum ama uzun süre çiğkötfe yemeyeceğim sanırım.
  • zeytinyağı yüzde yüz salçam yüzde yüz isotum yüzde yüz diye kıçını yırtan pişmiş kelle gibi sürekli sırıtan sahibi var.çakma youtube gurmelerinin gazlamasıyla meşhur oldu