şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: tae kwon do)
 • korenin milli sporu olup günümüzde salon sporu olarak bilinen savunma sanatıdır. kelime anlamı olarak: el, ayak, huzuru, doğru yolu bulmak demektir. hız ve çevikliğin ön plandadır. sırasıyla beyaz, sarı, yeşil, mavi, kırmızı ve siyah kuşaklardan oluşur sonrasında 9 adet dan vardır. bir sonraki kuşağa geçmek için en az 2 ay, bir sonraki dana geçmek için ise kaçıncı danda iseniz o kadar sene bekleme süresi vardır. kuşak ve dan sınavlarında pumse çizmenize, tekniğinize, duruşunuza ve disiplininize bakılır.
 • marco berger'in martin farina ile çektiği, her zamanki gibi cinsel gerilim üzerine olan filmlerinden biri. 2016 yapımı.

  diğer filmlerinde de sık sık cinsel gerilim olgusunu kullanıyor marco berger. bu film tamamen bu olgu üzerine olmuş. filmdeki erkek oyuncuları izlerken cidden sıcak basıyor. insan bir fena oluyor. ama film biraz sıkıcı. pek akmıyor, ilerlemiyor. yönetmenin önceki filmleri çok daha başarılıydı bana kalırsa.

  --- spoiler ---

  bir sahnesinde karakterlerden birinin salinger'in catcher in the rye'ını okuduğunu görebilirsiniz. üstelik hemen diğer karakterin poposunun arkasından. yine söz konusu kitabı okuyan karakter başka bir sahnede de knut hamsun'un sult isimli romanını okuyor.

  filmde sık sık yakın plan çekimler kullanılmış. bu yakın plan çekimlerde genellikle erkek oyuncuların ayaklarına, bacaklarına, göğüslerine, ellerine, kollarına, koltukaltlarına, yüzlerine, penislerine, popolarına odaklanılmış. dediğim gibi, izlerken insanı ter basıyor.

  --- spoiler ---
 • orijinali korece olan ve kore alfabesiyle yazilan tekvando'nun okunusunun amerikan alfabesi ile yazilisi.
 • 46 kiloda avrupa şampiyonu olduğunuzda madalya olarak 5i 1 yerde takılan savunma sporu.