şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'nin en sert kahvesi olduğunu iddia eden kahveci.

  kilogram başına 21.2 gr kafein varmış. anlamadığım bu oranla dünyanın en sert kahvesi olmalısın çünkü bunu iddia eden (bkz: black insomnia) 'da 17.5 gr var.

  kendilerine sordum aaa evet demek ki dünyanın en serti bizmişiz cevabını aldım. e ben şimdi sana nasıl güveneyim?

  edigo: güvenimi kazanan kahve üreticisi. attıkları mail ile kendilerini ifade ettiler ve haklılık payları var :), paylaşmada bir sakınca görmüyorum. siparişe devam...

  not: bu entry hiç bir şekilde ticari amaç gütmemektedir. tamamen kahve tutkusu...

  ömür bey merhabalar,

  ekşi sözlükte güvensizliğinizi paylaşmışsınız o sebepten ötürü kendimi açıklamak istedim. black ınsomnia'nın her yerde gördüğüm açıklamalarında şu kadar ml kahve içinde şu kadar kafein var şeklindeydi, kaç gram kahve koyulduğu baristaya yönelik bir şey olduğundan çok sağlam bir matematiğe sahip değil atıyorum ben kahvesini çok koyarım 350 ml de 1000 gr kafein var da diyebilirim. benim bildiğim yüksek kafeinli kahve üreten black ınsomnia ve death wish coffee var ancak bunların haricinde uzak doğuda bilmediğim bir marka olma olasılığı da var. dünya'ya değil de sadece türkiye içinde satışlarımı gerçekleştirdiğimden dünyanın en güçlü kahvesi olarak bir nitelendirmeye girmedim ki bunda asıl amacım yanlış bir bilgi verip de güvensizlik sağlamamaktı.

  ekte kafein testimin kağıdını görebilirsiniz kafein oranımız %2.12.

  eğer sizde bir güvensizlik yarattıysak bu bizim ayıbımızdır, özür dileriz.

  iyi günler
 • keşke kargo olarak ptt ile çalışmasalar dediğim şirket.

  tek başımayım ve taze kahve içmek istediğim için 250 gr lık söyledim ama kargoya 9 lira verdim.
  ee ne anladım ben bu işten? neden (bkz: kahhve.com) dan vermedim siparişi?
  neyse sağlık ve ders olsun.

  büdüt: kargoya sabit ücret geldi, kahve severler; 5 tl.
  https://taftcoffee.com/
 • çarşambanın akşamında sipariş verdim ve kargo(mng) cuma günü elimdeydi . ve bahsedildiği gibi hem kafein oranı tatmin edici, hem de tadı yumuşak. sabahları uyanamayanlara tavsiye ederim. bir de tişört kupa falan çıkartsalar keşke ambleminiz harika!

  tanım: yüksek oranda kafeinli bir kahve markasıdır.
 • kahve tadı olarak değerlendirecek olursak bir tchibo ya da starbucks kahveleri tadı değil. hatta marketteki kurukahveci mehmet efendi bile daha başarılı diyebilirim. sert kahve seven şahsım için bile (african blue anca keser), inanılmaz derecede acı geldi. sertlik ayrı bir kavram ancak bu kahve bildiğin acı bir tat bırakıyor ağzında. sanki kahveyi bir gün sonra tekrar ısıtıp içmeye çalışmışsın gibi.

  ancak adamlar tadımız öyle şahane diye de bir reklam yapmıyorlar açıkçası. zaten öyle içilmeyecek kadar kötü bir tattan bahsetmiyorum ancak keyif almak da çok mümkün değil. o nedenle tada değil de, kafein olayına odaklanacak olursak, ona da diyecek bir şeyim yok. ölçemiyorum sonuçta. acılığından herhalde yüksektir lan diyorum.

  fiyat/performans olarak ise tchibo'nun gerisinde kalıyor bana kalırsa. ancak internetten sipariş verdiğinizde 1 gün sonra kargo elinize ulaşabiliyor. bu konuda başarılılar.
 • kahve nerdeyse hiç sevmem. taft coffee ile de sevmedim, ama antrenmanlarda veya toplantı günlerinde, sunum günlerinde felaket durumlarda bana çok yardımcı oldu. müşteriler 1 gün daha evvel almak istiyorlar diye siparişleri uykusuz kaldığım günlerde bana çok çok yardımcı oldu.

  cold brew olanı içtiğimden söylüyorum. soğuk soğuk mis gibi gidiyor. haa tadı gene acı...