şükela:  tümü | bugün
10 entry daha
 • geri dönüşü olmayan bir yol değildir.

  lezzetsiz bir kahvedir, çay gibidir.

  french press olarak demliyorum çay tadı veriyor ve bir kupadan sonra midem bulanıyor.
  4-5 kere sipariş verdim espresso makinesinde denediklerimden memnundum onun dışında söylemem gerekir french pressdeki yağından, çay gibi tadından hiç memnun değilim
 • güzel bir ambalaj içinde bugün elime ulaştı. yanında verdikleri magnet ve stickerlar ince bir detay olmuş. yalnız ya paket tasarımında bir sıkıntı var ya ben açmayı beceremedim.

  ayrıca ben kağıt filtre için çekilmesini istemiştim fakat kağıt filtre çekimleri benim alışık olduğumdan biraz daha kalındı. ben bir yanlışlık var sanıp telefon açtım, incelemek için fotoğraf istediler ve gerekli açıklamayı yaptılar. meğer starbucks, tchibo gibi firmalar düşük aromayı kompanse etmek adına çok ince öğütüyorlarmış. kendileri beni kırmayarak ince çekilmiş bir paket daha kahve göndermeyi teklif ettiler.satış sonrası destekleri çok samimi ve başarılı.

  kahve konusuna gelirsek; gerçekten etkisini hissedebiliyorsunuz. her gün öğle vakitlerine doğru bir uyku bastırır sabah erken kalkmamdan mütevellit, bugün uykudan eser yoktu. yani diyeceğim o ki bir türk markası olmasına rağmen gayet kaliteli bir iş çıkarmışlar.
 • şurada bahsettikten sonra kahveyi almaya karar verdim ve o zamandan beri kullanıyorum.

  ilk siparişim ertesi günü elime ulaşırken ikinci siparişimde iki gün beklettiler. ilk paket bitmeye yaklaştığı için ikincisini sipariş verdim hemen, bilmiyorum bana mı öyle geliyor ama starbucks, tchibo kahvelerinden daha çabuk bitiyor sanki. yukarıda da bahsedilmiş, muhtemelen daha kalın çektikleri için. tartım olmadığı için kaşık üzerinden hesap yapıyorum fakat arada ciddi bir fark var.

  kafein oranı mükemmel. uzun süreden sonra gerçekten uykumu açabilen, beni ayakta tutabilen bir kahve bulabilmek beni aşırı sevindirdi. aşırı bir kalp çarpıntım da olmadı, kalpten gitmem inş diye korkmuştum çünkü :) burada söylenildiği gibi iğrenç bir tadı yok. tadı ve kokusu güzel. starbucks 2019 zamlarını düşünürsek bir sumatrayla, christmas blend ile aynı fiyat neredeyse. umarım zam yapmazlar.

  fakat canımı aşırı sıkan bir nokta var ki o da kahvenin aşırı yağlı olması. içerken beni aşırı derecede rahatsız etmiyor ama en son french press’i ve bardağı yıkarken resmen sövüyorum her seferinde.

  sonuç olarak beni gerçekten uyutmadığı ve kahveden beklediğim asıl şeyi gerçekleştirebildiği için memnunum.
 • (bkz: decaf) kahve için sitelerinde yapmış oldukları tanım güldürdü :)

  decaf: kafein miktarı çeşitli işlemler sonucu azaltılmış kahveye denir. en iyi tüketme yöntemi çöpe dökmektir :)

  hiç söylemiyorsunuz kargo ücretsiz olmuş.
 • hızlı ve ücretsiz gönderimiyle, taze ve müthiş aromasıyla, en önemlisi de sporcular için yüksek kafein imkanı sunmasıyla kendilerine teşekkürlerimi sunduğum kahve markası.
 • sevgililer günü hediyesi olarak bana gelecek olan kahvedir. evvet beni neyin mutlu edeceğini bilen bir insan tarafından gönderilmiştir. içtiğim her kahveye oo efsaneymiş diyebildiğim için, benim için önemli olan tek şey kahvenin kendisi olduğu için ekstra bir beklentim yok.

  ama açıkçası herkesin yakındığı, piyasadaki kahvelerin kafein oranlarının insanı ayık tutmak bi yana dursun uyku getirmesi bi heyecan yaratıyor. şu an içtiğim kahve'nin sanırım 3 - 4 katı kafein var bu arkadaşta.

  edit: bu kahve efsane arkadaşlar. ben tadını starbucks kahvesinden daha çok sevdim. normalde granül kahve olarak jacobs millicano, filtre olarak da yine jacobsun aromasız kahvesini içiyorum.

  hepsinden daha çok beğendim bunu. ayrıca gerçekten insanı doyuruyor. alın, aldırın. dünyaya yayılması için hiç bir sebep olmayan bir yerli üretim bu. sırf bu bile desteklenmesi için yeterli. bu kadar kaliteli bir ürünün dünyanın da sevmemesi için hiç bir sebep yok.
 • çıtçıt kilitli kahve ambalajlarını plastik kilitli kahve ambalajlarına downgrade ederek üzmüş kahve tedarikçisi.
 • plastik kilitli kahve ambalajlarını kilitsiz kahve ambalajlarına downgrade ederek üzmüş kahve tedarikçisi.
 • son 6-7 ay da yaklaşık 3kg kullandık evde iş yerin de severek içiyoruz. eski ambalaja dönerlerse iyi olur.
 • 1 kiloluk almıştım zamanında bitiremedim kahve meğersem 2 ayda bozuluyor diyorlar. 2017'de almışım unutmuşum hazır son kullanma tarihi yaklaşmışken dedim bir coldbrew yapayım bayat mı değil mi diye. şu anda yaratıcımla tanışmak üzereyim 350ml içtim meğersem bu kahve limitinin çok üzerindeymiş. ilk başta içtiğimde kendimi mutlu hissediyordum böyle hayatın grafikleri değişti pozitif düşünmeler falandı filandı dedim ne güzel olmuş ya bozulmamış falan şimdi titriyorum death wish kahvesi bunun yanında masumane kalıyor.

  kahvenin içeriği ve kafein oranı ile ilgili bilgi;
  https://www.caffeineinformer.com/…ntent/taft-coffee

  kahvenin markasına ve kilonuza göre içebileceğiniz limit hesabı;
  https://www.caffeineinformer.com/coffee-calculator
43 entry daha

hesabın var mı? giriş yap