şükela:  tümü | bugün
 • rusya'da bir $ehir ismi.
 • rusyanın iç kısımlarında kalan genelde tuna nehri üzerinden taşımacılık yapılan bir rus sehridir.
 • yaşadığım şehir. rostov eyaletine bağlı, anton chehov un memleketi .

  edit: rusya nin iç kısımları ile alakası yoktur . guneydedir. hatta karadeniz e azak denizi vasıtasıyla kıyısı vardır. tuna nehri ile uzak yakın ilgisi yoktur. don nehri kolları (mius vs.) ile izah etmek daha akıllıca olur.

  edit:basligi gorup irtibata gecen 2 kisi sayesinde toplam 4 adet turk kisisiyle tanistim taganrogda yasayan. 1 adet turk kisisi yazar da gidip gelen bi arkadasti. ılginc. burada yalnizim saniyordum. varsa baska beklerim. yesillendirin.

  edit:unuttum demeyi. bir de burada 3-4 tabe koy varmis ahiska turklerinin yasadigi.
  bir tanesini gidip gordum. tanistim insanlarla. turkce konusan ve bizimle ayni adetlere sahip insanlar. sanki anadolu koyu. neler gorecem daha bilmem.
 • bürokrasi çok çok yavaş işler bu şehirde , devlette bir işiniz varsa bir haftada halledebilirseniz şanslısınız , onun dışında yaşamak için çok ideal bir yerdir heleki istanbul gibi bir metropolden sonra size dünyanın en dingin şehri gelir. insanları kibardır, gece hayatı yaz geceleri çok hareketlidir, haftasonları bütün sahildeki disco'lar dolup taşar, hayat diğer şehirlere göre ucuzdur

  things to do

  şehrin bütün resimleri
 • petro, 1698'de kurmuştur bu kıyı şehri. hatta derler ki, büyük hayalleri varmış adamın burayla ilgili. kurdurduğu sarayın temelleri hala günümüzde görülebiliyormuş. iddiaya göre, prut savaşı kaybedilmeseydi, sankt peterburg burası olacaktı. petro'nun bir tane de heykeli vardır bu şehirde. 1800'lerin sonlarında yapılmıştı sanırım. bir ara kaldırılmıştı da, naziler şehri ele geçirince heykeli de bir törenle tekrardan halka sunarlar. neden böyle bir şey yaparlar? meraktan ağzım gözüm eprimiş bir gıda betimliyor lakin bilmiyorum.