şükela:  tümü | bugün
  • instagram ve youtube’da yaptığı yemekleri paylaşan dünya şekeri kardeşimiz. aşağıdaki linkten ulaşılabilir, yolu bahtı açık olsun:

ıg: taha duymaz
  • kısıtlı imkanlarla, harika yemek ve tatlı tarifleri veren yetenekli küçük kardeşimiz. desteklemesi ve takdir görmesi gerektiğini düşünüyorum. yolun açık olsun başarılı çocuk.
  • küçücük bedenine kocaman hayaller sığdıran, imkansızlıklar içinde "imkansızı başaran" , kendi küçük ama yüreği büyük bir kardeşimiz.

aferin çocuk, bozulma emi !

t:instagramda yemek tarifleri veren bir çocuk.
  • bugün kendisinin videolarına tesadüf eseri denk geldim. profilini inceledikçe hayran kalmadım değil. hem instagram hem youtube üzerinden kendi imkanları ile harika yemek ve tatlı tarifleri paylaşıyor.
    youtube link
    instagram link
    çekimleri, çekim yaptığı mutfağı ya da kendisi profesyonel değil ama yaptıkları, davranışları o kadar gerçek o kadar sahici ki. herkesin evinde olan malzemelerle kendi kendine neler ortaya çıkarıyor. bence gayet başarılı. kendi imkanların doğrultusunda ilerlemeyi hedeflemiş, öne çıkan bazı diğer youtube şefleri gibi lüks bir mutfağı yok, ütopik malzemeleri yok. oldukça samimi bir hali mevcut fakat buna rağmen sosyal mecrada yeteri kadar öne çıkmamış. makyaj adı altında suratını alakasızca boyayanları, küfür ve şiddetli davranarak mizah yaptığını sananları ya da ilgi çekmek için bir taraflarını açanları vb. takip ederek öne çıkarmak onlara boş yere para kazandırmak yerine taha duymaz gibi kişileri desteklemek gerekiyor.
    bu alanda gerekli eğitim desteği verildiği takdirde taha neden başarılı bir pastacı şefi ya da neden masterchef olamasın ki.
  • içimde umutları yükselten çocuk.

umarım biri bu yeteneği keşfeder ve hayalleri gerçek olur.
  • antakyalı, dünya şekeri bir kardeşimiz. tariflerini paylaştığı sayfa bugün karşıma çıktı, elindeki imkanlarla gerçekten çok güzel işler çıkarmış ortaya. tariflerini de gayet sade bir dille, herkesin anlayabileceği biçimde anlatmış. yemek yapmayı sevdiği çok belli, inşallah ileride sevdiği işte çok çok güzel yerlere gelir. yolun açık olsun canım taha.
  • vasatlığa hatta vasat altılığa bu övgü nedir?

umarim hepiniz para karşılığı yazmışsınızdır.

aksi halde bu elemanın burada övülmesi saçmalık.
  • yaşıtlarına rağmen çabası, uğraşı, azmi helal olsun sana güzel kardeşim. içim sıcacık oluverdi.

diğer youtuberlar gibi yaptığın işi mükemmel gösterecek bir mutfağın, teçhizatın, durumun olmayabilir ama o çaban yok mu benim için en değerlisi de bu. umarım daha güzel işler başarırsın taha usta.

ayrıca kalbi vasat insanların gözleri, kendi halinde bir şeyler başarmaya çalışan insanların çabalarını göremeyecek kadar kör olmuş malesef. sen mükemmele göz dik güzel kardeşim* biz vasatlıklardan hoşlanıyoruz.
  • çok tatlı bir kardeşimiz, onun yaşındakilerle karşılaştırınca imkanları dahilinde yaptıkları, çabası gözlerimi yaşarttı. destek olmak lazım.
  • sunum perisi reklam sever blogger bozuntularını gördükçe bu kardeşimizin samimiyeti, imkanlarını en iyi şekilde kullanması beni kendisine hayran bırakıyor. yazılacak çok şey var ancak duygularımı düşüncelerimi toparlayıp yazıya dökemiyorum. gösteriş budalası instagramda, taha’nın videolarını, hevesini, yaptığı tatlıyı tepsisiyle kameraya gösterirkenki hafif mahçup ama mutlu yüz ifadesini gördükçe gözlerim doluyor. yolu bahtı açık olur umarım çok çok iyi yerlere gelir.
    not: mikserinin ilk kullanımda bozulmasına bile o kadar içlendim ki, ben bile artık kendimi tanıyamaz oldum.