• açlık garibanlık demagojisi yaparak vatandaşı bir milyon takipçiye ulaştırmışsınız. büyük olasılık şimdi reklam ve işbirliğide yapıyor. yani o garibanlık bitti. inanın bana türkiye de ne gariban ne aç açıkta çocuklar vardır bi bilseniz. o zaman bu arkadaşımıza gariban demezdiniz. bu arkadaşımızında maddi durumu iyi olmayabilir ama en azından evde yiyecek yemeği var hatta sosyal medyada paylaşacak kadar denemeler vesaireler de yapıyor. üstelik aman aman şeylerde yapmıyor. ben garibanlığı tam burslu okuduğumuz başkent üniversitesinde arkadaşımın aldığı tabldot menünün salatasını başka bir arkadaşımla yemekhanede verilen bedava ekmekğin arasına o salatayı koyup karnımızı doyurarak çok iyi öğrendim zaten. bana kimse garibanlığı açlığı bilmiyosun demesin. şükür ki taha nın açlık sınırında bir garibanlığı yok. bu çocuğun bu kadar garibanlık üzerinden yüceltilmesi ve değerlendirilmesi hem kendisi için en azından ileri vadede hemde gerçekten garibanlığı diplerinde yaşayanlar için olumsuz sonuçlar doğuracaktır kanaatimce.

edit:imla
  • arzum çocuğa ürün göndermiş ama arkadaş kullanmıyor çünkü bu ülkede mağdur ve fakir edebiyatı her zaman para yapar
  • ''arzum çocuğa ürün göndermiş ama arkadaş kullanmıyor'' arkadaş adama ne gönderdiğini bile söylemedi arzum
    biri de biz ona iphone 11 yolladık yazmış.. kanıt..? yok adamın tweeti sadece
    lan olm yardım yerine para istiyor yazmışlar. 12 kardeş hasta anne baba ve bitirmek istediği tahsili herkesin ona yolladığı tabak çanak ile mi yapacak bu adam..?
    story başı bilmem kaç para olayı da tamamen dayanıksız iftira. stroysinde para ile ürün tanıtıyor diyorsunuz sonrada ürün gönderildi kullanmıyor diyorsunuz sizin zorunuza giden ne olm..

buradan paylaşıldığı için ünlü olan ve benim severek takip ettiğim mehmet kanbur'da tonla eşantiyon aldı üstüne vodafone reklamında oynadı. zaten amaç bu değil mi? mal mısınız la siz?
  • enes batur, danla biliç gibi tiplerin para kazandığı sistemden bu çocuk niye kazanmasın?
  • hayatım boyunca bu tarz mağdur edebiyatlarına kanmadım ve kanmadığım gibi tespitlerimde hep haklı çıktım.

gerçekten çok saf ve fazla iyi niyetlisiniz. sizler 100-200 kişilik hesaplarınızla, 3-5 bin tl'lik beyaz yakalı maaşlarınızla yaşamaya çalışırken, eleman 1,1 milyonluk instagram hesabı ve bir sürü sponsoru ile işi götürüyor. helal koçum taha alnından öpüyorum seni. sana kesinlikle kızmıyorum.

benim kızdığım konu; hiçbir şeyi sorgulamadan her şeye körü körüne inanan tiplerle. sırf bu tipler yüzünden bu ülke ne tosuncuklar, ne jet fadıllar gördü. sırf mağdur edebiyatı yapılarak bu ülke 20 yıldır sömürülmekte. bu saftirikler yüzünden her şey müstehak bize.

bu tip durumlarda aklıma hep şener şen ve ilyas salmanın dolap beygiri filmindeki o meşhur repliği geliyor.
    sizin gibi beygirler olmasa bizim halimiz nice olur *

yıllar sonra gelen edit: her ne kadar söylediklerimin arkasında olsam da bu ölümün suçlusu ne benim yazdığım şeyler, ne de taha'nın yaptıklarıdır. yitip giden onbinlerce suçsuz can gibi hayatının baharındaki bir canı daha kaybettik. 40bin'e yakın can kaybımız olmasına rağmen, bu ülkede tek bir kişi bile istifa etmedi. bence asıl konuşmamız gereken konu budur.

tüm yitip giden canlarımız için çok üzgünüm. hepsinin yakınlarına baş sağlığı ve dayanma gücü dilerim…
  • fakir rolü yaparak halkımızı tokatlamıştır. aldığı virallerle boğazda kirada oturur xd

ayrıca şeymaya el uzat
  • arkasında medya patron(cuk)larının olduğu çocuktur. hep aynı hikaye. buyrun buradan bakıp ibret alabiliriz:

https://coconuts.co/…tube-in-southeast-asia-part-1/
  • bu çocuğu instagram'da köpürten de duyargalarıyla ünlü doğa rutkay'dır. çok gıcık oluyorum o kadına ya. hazıra konmuş boş bir insan daha işte.
  • bayılıyorum böyle genç girişimci jet fadıllara yaa. üstadı da anmış olalım, özledik be reiss...
  • lan ne kötü kalpli insanlarsınız ya.

soru/cevap videosu yayınlamış. tehdit bile edilmiş. şu videodaki çocuk milyarlarla oynuyor gibi mi?
    bir deli bir kuya bir taş attı 40 bin akıllı da peşinden çocuğu atmaya çalıştı..

link
hesabın var mı? giriş yap