• ek$i gaste'deki ko$e yazisi ba$ligiyla hatirlanacak bir isim olmu$..
  • politik gerilim/macera tarzı bir roman yazsa -belki de başka bir isimle yayınlatırsa- çok tutacağına inandığım bir gazeteci/müstear.
    gelişmeleri iyi takip ettiği (özellikle arkadaşları ve internet vasıtasıyla) için bazı şeyleri önceden duyurabiliyor veya tahmin edebiliyor.
  • fehmi koru'nun mustear ismi olmaktan cikmis, artik alter ego kimligine burunmus hayali yazar ismi. taha kivanc adi altinda yazanin fehmi koru oldugu artik turk medyasini yakindan takip eden herkesin bilmesinin otesinde, fehmi koru'nun kendisi bile bunu adet yerini bulsun neviinden gizlemek geregini duymamakta, acik acik dillendirmektedir. fehmi koru, yeni safak'ta kendi ismi altinda genelde ic siyasetteki guncel gelismeler hakkinda yazarken, taha kivanc ismiyle de daha teorik, uluslarasi, ve derin mevzulari islemektedir.
  • fehmi koru, bugünkü köşesinde "taha kıvanç" müstear adının hikâyesine yer vermiştir. (bundan sonrası yazarın http://www.yenisafak.com.tr/…aralik/03/tkivanc.html adresinden de okunabilecek "aklımı seveyim" başlıklı köşeyazısından alıntılanmış bölümlerdir.)
    "eli kalem tutan ve çok üreten biri olsun da, müstear adı bulunmasın, bu mümkün mü? dünya ve türk edebiyatı, medya tarihi, bu soruya, “mümkün değil” cevabını veriyor. (...)
    kulis okurları, bu sütunun üzerinde "taha kıvanç" adını görseler de öyle birinin gerçek hayatta var olmadığını biliyorlar. taha kıvanç imzasıyla yazanın aslında fehmi koru olduğunu da… neredeyse 20 yıldır iki adın ağırlığını üzerimde taşıyorum… bundan bugüne kadar yüksünmedim de…
    birden fazla ad neden kullanılır? (...) bir gazetede hemen her gün aynı adla birden fazla yazı çıkması pek âdetten değildir. bir yazarın birden fazla gazetede yazması da olağandışı bulunur bizde… oysa, ben, çok uzun yıllar, bazen birden fazla gazetede yazdım, çoğu kez de aynı gazetede birden fazla yazı…
    (...)
    sözün kısası şu: türkiye"de ve dünyada yazarlar değişik sebeple de olsa müstear ad kullanırlar. bu sütun da bir müstear adla yazılıyor. bu ayıp da değil, suç da…
    (...)"
  • (bkz: baha kıvanç)
  • katılmayacağı halde, ottawa'daki gizli bilderberg toplantılarına ilişkin iki kelam yazması beklenen yazardır.
  • kendisi, fehmi koru değil george soros'tur. daha geçenlerde şok edici belgelerle emin abi açıklamıştı.

içimizdeki danimarkalılardandır..
  • dinci kesim gazetelerinin takma isim saplantılarının bir örneği. akıl fikir versin o çok sevdikleri allah.
  • son dönem yazdıklarına bakarak performansının düştüğünü kolaylıkla söyleyebileceğimiz müstear kalem.
    bu aralar genelde az buçuk internetle haşır neşir her okurun kolaylıkla ulaşabileceği köşeyazarı erbabının polemik içerikli yazılarınından alıntılar yaparak dolduruyor köşesini.
hesabın var mı? giriş yap