şükela:  tümü | bugün
 • asıl adı m emin ceylan olan ve fotoğraf, deneme ve şiir tarzı çalışmalarının tümünü yuruturken bu adı kullanan psikiyatrist, farmakolog, yazar.. özgeçmişini http://www.geocities.com/aylakbilgi/ozgecmis.htm adresinen ögrenebileceğiniz 1988 yılında tule yayıncılıktan depresyonun şiiri adıyla bütün şiirlerinin yayınlandığı ve sahaflardan buldugum bu kitapla tanıma fırsatı bulup şiirlerini gayet de beğendiğim insandır kendisi.. özgeçmişini okuyunca şiirlerindeki depresif ruh halini daha iyi anlayabildiğim bir insan olmuştur..
 • her hafta cbt'de aylak bilgi isimli kosede yazar.
 • kanımca her makalesi okunası, muhteşem bir yazar. sadece uzmanı olduğu psikiyatri alanında değil, hemen her türlü bilim dalında ileri derecede bilgi ve "fikir" sahibi insan. yazdığı herşeyi makul bulmayabilirsiniz ama mutlaka sizi bir yerden bir yere götürür!..

  türkiye'deki en değerli bilim insanlarından biridir. felsefi algısı ve yaklaşımı süperdir. [en azından öyle hissettirir! ].

  enteresan bi denklemi var bu adamın. [anlatamadım, saçmalıyorum. mazur görün.]
 • yakın zamanda bir de romanı yayınlanmıştır. (bkz: içi yoksul)

  "who is who" ya göre 21. yüzyılın gelecek vaat eden 500 avrupalısından biridir aynı zamanda.
 • dil yapısı bize uymayan bir dilden çevrilmiş gibi duran ama bütününe kattığı anlam ile adamı çarpan şiirler yazabilen bi yazardır. korkunç umutsuz ve güçlü tanımlamaları var.

  "
  ince derilerinin altında üşütüp
  soyunmuş insanlar topluyor tapınak
  mermere sarılmış sıcak deri,etin
  direği kemik sütunlarının altından yuvarlanıyor toprak

  "
 • insan mühendisliği diplomasını, psikiyatri, edebiyat, psikoloji ve felsefe alanlarında yaptığı eğitimlerden sonra kazanmış, cumhuriyet bilim teknik ekinde yayınlanan yazılarını her okuduğumda bana eşik atladığımı hissettiren, yaşamın soluk renkleri arasında canlı ve hayat dolu bir duruşla parıldıyan güzel insan.
 • geniş bir entelektüel yelpazede kalem oynatmak şahanedir ancak derinliğin yüzey alanına orantısı ister istemez denkliğini yitirecektir. yitirmesi oldukça olasıdır.
  web sayfasındaki yazıların tashihe gereksinimi var. çok da önemli değil. ama senin benim gibilerin arasındaki anlayışta da oldukça yaygın olan "seks" olgusunun "temel ihtiyaçlar"dan biri olduğuna dair cümlesi, temel ihtiyaç kavramını bulanıklaştırıyor. temel ihtiyaçlar, onlara gereksinim duyan insanın hayat idamesi için olmazsa olmaz iseler, rahipler, çılgın bakireler, eli kız eline, erkek eline değmemiş insanlar ne iş o zaman, diye sormuyor mu insan, soruyor, sorsun tabii.
 • yazarın üçüncü romanı " yarım adam ve aşkları " nisan, en geç mayıs ayında kanat kitap tarafından yayımlanacak.

  yazardan aldığım bilgiye göre kitabın konusu şöyle: "yetersiz bir öğretim üyesinin yaşamdamki yarım kalmışlığı ve bu yarımlık içinde yaşadığı aşkları..."

  ayrıca her hastasını ayrı bir birey olarak gören değerli bir psikiyatrist. hastalığınızı belirli kalıplara sokmaya çalışmaz, aksine içinde bulunduğunuz koşulları değerlendirip en uygun sonuca varana kadar sorular sorar. ardından kısa zamanda problemin kaynağına ulaşır. düşüncelerinizi desteklemezse kibar bir şekilde katılmadığını söyler ve ardından öyle bir açıklama yapar ki (ya da bazen espri) ikna olmuş bulursunuz kendinizi bir anda.
 • "narsist kendini karşıdakinin yerine koyamadığı için, yapılacak hainliği onun anlayabileceğini, anlasa da ne kadar üzülebileceğini değerlendiremez. o yüzden her hainliği gönül rahatlığıyla yapar. bir hainlikle karşılaşırsanız, kolay suçlama yapmayınız."

  http://016e75b.netsolhost.com/…r/allocentricism.htm