şükela:  tümü | bugün
 • http://www.sabah.com.tr/…/tahkim-61-bizden?paging=2

  sabah gazetesinin haberine göre sekip mosturoğlu'nun mevcut tahkim kurulu hakkında tahir kum'a söylediği cümle. bu bilgiler ışığında tahkim kurulu'nun bahis ile ilgili bir konuda bir futbolcu için mahkeme kararını bekleme kararının mevcut şike davasına emsal teşkil edip fenerbahçe hakkında verilecek olası bir mahkeme kararını bekleme kararına zemin hazırlamak maksatlı olmadığını kim garanti edecek? kim bu disiplin ve tahkim kurulu kararlarının yansız ve adil olacağını iddia edebilir?
 • şike soruşturması sonucu birkaç gün sonra federasyon tarafından verilecek cezaların açıklanmasından önce cıvıtmaya müsait olabilecek karar mercilerine akıllı ol, elini korkak alıştırma mesajını veren bir haberle ortaya çıkan, malumu ilam niteliğindeki söz.
 • sanırım gelecek hafta karar verecek mercilerin şikenin üstünü örterek bazı şikecilere zaman kazandıracak kararları çıkarmalarına darbe vuracaktır bu haber. en azından millet kimin ne olduğunu görecektir artık.
  buna rağmen adalet dışı bir karar çıkarsa muhtemelen şike operasyonu kapsamında çıkar odaklı örgüte yardım ve yataklık sebebiyle gözaltına alınacak 6+4 kişi daha olabilir. ha bir +1 daha var, o en başta. kır saçlı, bazılarına kedi, bazılarına aslan bir adam.
 • bizim buranın gazetesine göre de sadri şener'in yıldırım demirören'e kurduğu cümle. bu bilgiler ışığında her 2 takım da küme düşürülmelidir. düşürmezse federasyon taraflıdır.

  edit: ne var ulan? ben gerizekalı bir anlama özürlü olduğumdan bizim buranın yerel gastesi ne yazsa doğru kabul ediyorum. malım ben lan size ne? bu bilgilerin ışığı, bjk ve ts küme düşürülmesi için yeterlidir! düşürülmezse federasyon satın alınmıştır, istifa etmelidir! bak tahkim kurulundakileri karalamaya daha başlamadım bile, hele bi federasyon istifa etsin, tahkimdekilere de sıra gelecek!
 • hmmm, 2 temmuz'da tahir kum'a söylenmiş de tahir kum'un aklına 12 ağustos'ta mı gelmiş; "aaa, şekip mosturoğlu bana 6-1, 4-3 falan demişti" diye hafızasında flashback'ler mi çakmış?

  daha durun, bu işin mahkemesi olacak, o zamana kadar daha ne kanıtlar göreceğiz, ne telefon kayıtları duyacağız. "mahkeme heyeti 3-0 bizden, mübaşirle katip bizden değil ama onlar da etkisiz eleman".

  artık bunlara yazanlara, buraya taşıyanlara, gerçekmiş gibi üzerinden yorum yapanlara küfür bile etmiyorum çünkü gerçekten küfürü hakedenlere haksızlık oluyor. tek üzüntüm böyle terliksi hayvan iq'suna sahip oluşumlara karşı fenerbahçe'nin elinin kolunun bağlanmış olması.
 • (bkz: fenerasyon)
 • servis tarihi dikkat çeken haberdir. herkes kozlarını oynuyor.
 • boşuna sarf edilmemiş bu söz.

  (bkz: raul meireles'in cezasının 4 maça inmesi)
 • bahsedilen tahkim kurulu mevcut kurul değil, önceki dönemde görev yapan kuruldur. yeni kuruldaki durum için aziz yıldırım ya da şekip mosturoğlu'ndan bilgi almak lazım.

  tanım: aziz yıldırım ve şekip mosturoğlu'nun eski tarihli bir telefon görüşmelerinde söylenmiş olan söz.
 • gerzek süzgeci gibi bir cümle. takılanı çok oluyor.