şükela:  tümü | bugün soru sor
 • caner'e ceza vermeyi unutmuşlardır.
 • 4 tanesinin fanatik fenerli ve kongre üyesi olduğu biliniyor.

  diğer 3 tanesi hakkında da bilgi yok ancak onlar da fb sempatizanı olabilirler. bu adamlar özellikle bu sezon beşiktaş'ın ve futbolcularının dahil olduğu her olayda, beşiktaş'a en üst seviyeden ceza verdiler. daha caner'e verdikleri skandal cezanın üzerinden çok bir şey geçmemişken bir de quaresma'ya ağır bir ceza verdiler. sorsan beşiktaş kollanıyor ama.

  bu sözlükte bu cezaya sevinenlere sesleniyorum: sizler sevinin. ama adalet bir gün size de lazım olacak. o gün geldiğinde ağlayıp zırlamayın. çünkü haksızlığa da uğrasanız kimsenin umurunda olmayacak.
 • renklilerin pek uğramadığı başlık. şimdilik kafanızı kuma gömebilirsiniz ama yarın bir gün adalet size de lazım olacağından bizde aynı şeyi yapacağız haberiniz olsun.

  ha bu arada pfdk’nın açılımının profesyonel fenerbahçe disiplin kurulu olduğunu da söylemiş miydim?
 • bu hafta oynanan trabzonspor maçında rakibin nazik dirseğine acımsızca
  göz atan * adriano'ya en az 3 maç ceza vermeyi unutan kurul. herkes biliyor ki adriano'nun gözü kötü niyetli. yani vicdanen öyle. hani göz var derler ya, hah o işte.

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/…8fl0ypdckjz6ksk
 • quaresma'nın cezası ilk açıklandığında herkes tahkimde 3'e indirilir şöyle olur böyle olur diye bık bık ötüp durdu. tüm spor programlarında söylendi bunlar; üstelik bu kurulların beşiktaş etkisinde olduğu, cezanın da bu yüzden indirileceğini büyük bir pişkinlikle konuştular.

  ne oldu bugün hepsi göt oldu. allah bilir akşam bu programlarda "bu cezanın 5 maç olması da beşiktaş etkisi" derler bu sefer. inanilmaz bir sey hakikaten. başlığı açan arkadaş belirtmiş kuruldakilerin fanatikligini. ve halen beşiktaş'ın kollandığı, bu sayede 2 senedir şampiyon olduğunu gerizekalıca bir şekilde konuşup duruyorlar.

  beşiktaş'ın oyuncusu sonradan madde uydurularak 6 maç ceza alır; ardından bu maddeye göre ceza alması gereken hiçbir futbolcu ceza almaz. beşiktaşlı oyuncu 5 maç ceza alır; cezayı almasına sebep olan oyuncu hakemi aldatır, ardından diğer rakip oyuncu da aynı quaresma'nın yaptığı hareketi yapıp rakibini yere düşürür ama sadece sarı kart ile cezalandırılır. çoğu programda beşiktaşın oyuncuları eleştirilir, rakibin niyetinin kötü olmadığı vurgulanır.

  sonra beşiktaş kollanıyor diye her yerde algı kasılıyor yani ne desek boş.
 • taraflı bir şekilde lige etki eden grup. denetlenip soruşturulması ve en azından kurulun üye sayısının homojen biçimde artırılması gerekmektedir. beşiktaş'a verdikleri cezalar o an uydurdukları kurallara uygun olabilir, önemli olan aynı kurallara göre fenerbahçe'ye veremedikleri.
 • beşiktaş başkanlığı yapmış ve yeni beşiktaş başkanının baş düşmanı olan federasyon başkanına bağlı olan tahkim kurulu üyeleri de denebilir.

  (bkz: okuduğumuzu anladık mı?)
 • adam iki kez yumruk atmış en az 8 maç ceza alması gerekirken 5 maç ceza almış amk tinercileri hala ağlıyor insanda biraz utanma olur be.

  tanım: fenerli gözüken ama bjk'ye çalışan kuruldur.
 • adamların tuttukları takımı değil işin hukuki boyutunu konuşmamız gereken durumdur.
  aleni şekilde taraftarlık yapan üyelerin üyelikleri düşer mi? üyelikler hangi durumlarda düşer? bu kişiler nasıl üye olmuşlardır? bilen suser varsa yeşillendirsin lütfen.
 • renkliler uğramıyor diyen bjklilerin doluştuğu başlık.

  merak etmeyin, gs'ın başına feghouli olayında benzer şeyler geldi. o zaman ses çıkardınız mı? hani feghouli ile quaresma olayını kıyaslarsak, feghouli'nin hafif itmesine verilen ceza haklı bir cezaydı denirse quaresma'nın 2 kişiye yumruk-dirsek karışımı müdahalesi en az 8 maç olmalıydı. az bile ceza verilmiş.