• çocuk ödevini arkadaşına yaptırdığı için cezalı, odasından çıkamıyor ama misafir geldiği için kısa süreliğine izin var.
    aha da tahliye bu :)

(bkz: 2 temmuz 2012 aziz yıldırım'ın tahliye edilmesi)
  • kadın ismi.
  • bir çeşit tahliye kanalı için (bkz: feyezan kanalı).

bar olan inanna'nın pisuvarı damlama yöntemiyle sulanıyor, insanı prostat sahibi eder. heheheh, bir klimanın tahliye hortumcuğunu bağlamışlar galiba.

(bkz: hela/@ibisile), halvet
    (bkz: tahlisiye)
  • hazine mallarının idaresi hakkında yönetmeliğe göre taşınmazın eski kiracısı veya irtifak hakkı veya kullanma izni dolan kullanıcısından bu sürelerin bitiminde, fuzuli şagilden ise her zaman taşınmazı tahliye etmesini ve 30 gün içinde idareye vermesi tebligat ile istenir. adam aha arazin kullanmıyorum artık teslim ettim demelidir. eğer teslim etmezse kaymakamlığa bu adamı tahliye edin diye müracaat edilir kaymakamlık da 3091 e göre o anki durumuyla taşınmazı ilgili idareye teslim eder.
    taşınmazı izin dışında kullanan şahıstan veya fuzuli şagilden idare ecrimsil ister. ecrimsil ödeyen ben cezamı ödedim paşa paşa kullanırım digemez.
    (sorunsal başlıyor)bi de bu taşınmaz üzerine yapı inşa edilmişse durumu var.
    1- yapıyı yapana idare 30 gün içinde yapıyı yık boş olarak taşınmazı ver yoksa ben yıkar maliyetini senden alırım der. yapı sahibi yıkarsa iyi yıkmazsa idare yıktırır ve bedelini şahıstan tahsil eder.
    2-idare niye yapıyı yıktırsın ki taşınmaz mal onun, kullanıcı yapıyı yıkmamıs ve tahliye etmiş bu yapı yıkılsa belki değerinin çok altına heba olacak o zaman ne yapılması lazım. öğrenince yazarım sözlük.
  • haksız yere bir taşınmazı işgal eden kişinin devlet gücü ile taşınmadan çıkarılması; hükümlü ve tutuklunun cezaevinden çıkarılması. boşaltma; salıverme; serbest bırakma.
  • (bkz: #16515789)
  • boşaltma, serbest bırakma... (bkz: sartli tahliye)
  • eğer söz konusu kiralık ev ise anahtar ev sahibine ulaşana kadarki kiradan mesul sayılırsınız.
hesabın var mı? giriş yap