şükela:  tümü | bugün
 • uluslararası af örgütü'nün, 8 nisan dünya romanlar günü vesilesiyle yayınladığı 2 cd'lik müzik albümü listen to roma rights'da ghetto machines* adlı parçalarıyla yer alıyorlar:

  http://www.youtube.com/watch?v=wx36mnzveo0 "bütün sinirimizi boşalttığımız, agresif bir parça oldu" diyor gruptaki gençlerden birisi... romanların maruz kaldıkları önyargılar ve ayrımcılık kızdırıyor onları en çok... nesli tükenmekte olan has gazetecilerden pınar öğünç'ün kendileriyle yaptığı röportaj 'da gayet iyi anlatıyorlar adlarındaki "isyan"ın gerekçelerini...
 • grubun ghetto machines adlı video klibi youtube'da yayımlanmaya başlamış.
  klibin yönetmeni nejla osseiran.

  kızanlar iyi söylemiş, helal olsun.
 • itü'lü asistanların 50/d mücadelesine destek için "yök artık daha neler" şarkısını yapmış olan nadide, güzel grup.

  http://www.youtube.com/watch?v=08bvkt92ed8
 • (bkz: #37109141)
 • kendileri hakkında yazılmış okunmaya değer bir inceleme yazısı bulunan rap grubu.

  yazıdan kısaca bi şeyler alıntılayarak ön bilgi vermek gerekirse de;

  --- spoiler ---

  sulukule’nin yıkılıp, yerine rezidansların yapıldığı kentsel dönüşüm projesi sırasında 3 gencin birbiriyle tanışmasıyla tahribad-ı isyan grubu oluşmuş. bunlar; asil koç (slang), veysi özdemir (v.z.) ve zeytinburnu’nda da benzer bir projeye hazırlık yapılırken orada ikamet eden, benzer sıkıntılar yaşayan burak kaçar (zen-g). biz nasıl doğduğumuz ve büyüdüğümüz yerlere alışıyor ve seviyorsak, onlar da yaşadıkları yeri o kadar seviyordu. bir gün sebepsiz yere evlerinin yıkılacağını duyunca, patlayan öfkelerini bir şekilde dile getirmek istediler. bu da onlar için müzik oldu, rap oldu, tahribad-ı isyan oldu.

  --- spoiler ---
 • bone thugs-n-harmony dinliyormuş hissiyatı veren grup.
 • bu işi birakmayip devam ederlerse çok iyi yerlere gelebilecek 3 adet aslan parçasından oluşan grup.
  kendilerini biraz önce bugün tv'ye konuk olduklarından denk gelip izledim. rap yapmaya çalışıp abuk subuk sözler yazan adamlardan 5 boy öndesiniz gençler. yolunuz açık olsun. varmak istediğiniz hedefe ulaşmaniz dileğiyle. şeker gibi adamlarsiniz vesselam.
 • ilk adlarının nabız olduğunu söyleyen gençlerin grubu. gezi parkı direnişine de katılmışlar. kentsel dönüşüm için yaptıkları a capellanın sözleri gayet iyi. umarım iyi prodüktörlerden destek alırlar. cnn türk'te şirin payzın'ın programındalar şu sıra.

  düzenleme: iyi başladıkları kariyerlerine yere çakılarak devam ediyorlar. bu kadar kötü olabilecekleri, bu kadar başka kopya stillere özeneceklerini bilmezdim. gerçekten berbat durumdalar şu anda. üzücü gerçekten.
 • 2013 bienal'inde halil altındere'nin harikalar diyarı isimli işinde fuat'la birlikte yer alan grup.
  kentsel dönüşüm karşıtı bu radikal video bence bienal'in antrepo ayağındaki vasatlığın içinde oldukça kaydadeğer bir işti. ayrıca şarkı da güzeldi.

  tahribad-ı isyan aynı zamanda geçen pazar düzenlenen 22 aralık kent mitingi'nde de sahne aldı.
  herhalde sulukule yıkımının memlekete en büyük katkısı diyebiliriz onlar için.
 • ortamların en cool adamı memleketlim asil, sağlam rap vokalinin yanı sıra müthiş fotoğraf çekme yeteneği ile öne çıkan veysi (beyti) ve doğuştan gelen zenci havası ve çok güzel dövmeleri ile zen-g'den oluşan; normalde rap müzikle hiç arası olmayan bana böyle şeker adamlar ne söylese dinlenir anasını satayım dedirten grup.

  yolları açık olsun, van'da o çocukları eğlendirirken geçirdiğimiz güzel zamanların hatırasına.