şükela:  tümü | bugün
  • ilk esengul'un sesinden meshur olmus, 1973 tarihli sarki. orhan akdeniz imzali.. damar oyucu bir arabesk klasigi, pavyon havasi.. ah esengul ah..
  • tartışmayı sona erdiren cümlelerden biri olabilir mesela:

- ya berkecan sus ya amma çok konuştun. hem ben böyle miyim bikbikbikbikcikcikcikikicick
    - ya sussana be kızım be. taht kurmuşsun kalbime hala laftasın tırttasın.. hastasınım.

duruma göre sevişme başlatıcı salak diyaloglar arasında da değerlendirilebilir.
  • muslum gurses versiyonuda fena degildir.

birakamam seni ben
    yanimdan gidemezsin
    seviyorsan benimle
    oturup iceceksin

uzaklarda arama
    cunku sen icimdesin
    taht kurmussun kalbime
    en guzel yerindesin

her an seni yanimda
    ruhumda duyuyorum
    askinla sarhosum ben
    cilginca seviyorum

artik anmam istemem
    ayriligin adini
    seninle bulabildim
    mutlulugun tadini

uzaklarda arama
    cunku sen icimdesin
    taht kurmussun kalbime
    en guzel yerindesin

her an seni canimda
    ruhumda duyuyorum
    askinla sarhosum ben
    cilginca seviyorum
  • nadide sultan ve devrim erden'in de yorumladığı şarkı...
  • soz-muzik icin kaset kapaginda o. akdeniz yazmaktadir. esengul'un piyasada mevcut 8-9 kasetinin 2 tanesi haric tamaminda vardir bu $arki.
    muhtesem sesi ile esengul'u sevmek icin baska bir seye gerek yoktur.
    ...
    ayriligin yukunu kalbimde tasiyamam
    dunyalari verseler ben sensiz yasayamam
  • bütün müslüm sarkilarini dinleyip, cogunu bir daha hatirlamamak üzere unutmaya calismama ragmen bir sekilde büyük begenimi toplamis olan sarki. hele hele uzaklarda arama, cünkü kalbimdesin dizelerinde müslüm gürses'in kendinden gecip, cildirmaya baslamasi yüreklerimizi birkac yerinden kirar. (bkz: ata demirer)
  • şan, şöhret, para , pul, mafya ve aşkın sığdığı 24 yıllık yaşamında esengül'ün meşhur ettiği harika şarkı. esengül'ün fotoğrafları eşliğinde oluşturulan bir kliple şu sıralar tekrar dile dolanmakta.
  • esengül'ün sesinden dinlenince ayrı bir bunalıma sokan
    "seviyorsan benimle
    oturup iceceksin" dizeleriyle de yaran bir şarkıdır
    (bkz: helal olsun)
  • esengulden dinlerken esengulun dinmeyen firtinasi kapildigimiz sarki.
  • gece uyurken söylüyormuşum demek acı'lı içimden. gözümü açtım; uzaklarda arama... her an seni, dedim; niye dedim ki? hala ağlıyorum. zamanın her şeye çare olduğu inancı bu şarkıyla ve yaşlarla yalanlıyor kendini. yazık!