• kemal özkan ,
    sünnet ve pipi , pipi parçası
    kebapçı , kebapçıyla ilgili etlerin lezzeti , ağızda dağılması hususları ,
    etlerin hafif , lezzetli ve bir o kadar da pahalı olması ,
    sebepleriyle dikkat çekici olabilen restoran , lokanta , kebapçı

ama durun , durun siz ben bir sonuca varıcam , az kaldı ama ,
    hayırlısı
  • luzumsuz derecede pahali olmasi disinda cok kaba garsonlar calisiran mekan. kalkmis taa dorduncu levente kadar gelmis ve keyfimizce uzun uzun oturmak isteyen bir grup musteri olarak biz iceride bir yer olana kadar disarida oturmayi kabul etme buyuklugunu de gostermistik. ama maalesef haddinin limitlerinden tumuyle habersiz olan bir garson basi (bkz: yarak basi) neden siparis vermek icin iceriye gecmemizin gerekmedigini bize bagirarak anlatti. oruclu agzimla sulalesine sovmek istemedigim icin ben de normal insan gibi bagirmayi tercih ettim. tum dileklerimi gerekli el kol hareketleriyle destekleyerek anlatmak icin mubarek ramazan ayinin bitmesini bekliyorum...
  • adanalı olduğumdan mıdır nedir, "kebapları allah gibi" önermesine katılmıyorum. hatta sözlük elitistleri tarafından linç edilmeyi göze alarak "çok da güzel değil" demek istiyorum. kabaca 10 üzerinden 6 veriyorum kebaplarının lezzetine.

ama mesele bu değil. benim damak tadım bana, sizin damak tadınız sizedir (leküm damaküm veliye damak). benim tahtasaray ile ilgili lezzet haricinde birkaç eleştirim olacak. derhal eleştirip bırakıyorum.

1. öncelikle garsonların iş bilmezliği ve hatta görece kabalığını fark edememek için bildiğin kör olmak lazım. akşam 19.30'da eğer ki mekan (abartmıyorum) bomboşken nereye yönelsek "rezerve" diyor ve sadece kapı önündeki -afedersin- yarrak gibi masayı gösteriyorsan sen esnaf değilsin kardeş. git tornacılık yap.

2. türkiye'de herkesin kolay yoldan zengin olma hayaliyle yanıp tutuştuğunu, halkımızın bu arzuyla kumkuma olmuş orospu çocuğu oranının fevkalade yüksek olduğunu biliyoruz ama, o fiyatlar nedir tahtasaray allasen? hadi kebap fiyatlarına "en güzeli bizde" diyerek yüklendin de yüklendin (ki en güzeli sende değil), hadi şark kurnazı çakal zihniyetinle "salata ister misiniz?" sorusuyla itelemeye çalıştığın überpahalı salatan için "hayır" cevabını aldın, hadi en kabası 1 liraya satılan kutu kolayı 5 liradan dayadın. bunların hepsini, sana "açgözlü" diyerek kabul ettik de, en son yasladığın "kuver ücreti" nedir tahtasaray? kapı önünde gösterdiğin masa için mi alıyorsun o ücreti? yoksa geç getirdiğin siparişim için mi? bir kez doldurduğun su bardağım için mi alıyorsun o ücreti? yoksa üzeri tozlanmış servis tabakların için mi? amacın paraysa git vakıf kur tahtasaray, ayda bir 50 lira harçlık vereyim sana. çay içersin.

3. ismiyle müstesna. tahtasaray. hani saray olmaya çalışmış da bir türlü tahtalıktan sıyrılamamışçasına.

*

mekan: 6/10
    lezzet: 6/10 (kuşbaşı pide hariç. ona maksimum 3/10 diyorum. denemeyin bile.)
    fiyat: 2/10
    ilgi alaka: 4/10

overall: 4/10
  • öğrencilik yıllarımda extra garson olarak bir kere çalıştığım mekan. uzun masaların ucunda biriken rakı şişelerini toplarken
    şef garson: oğlum onları toplama onlara göre adisyon yazıyoruz en son biz.
    içeriye 20ye yakın şişe taşımış ben: tamam abi
  • türk telekom arena'nın açılışıyla beraber bir kısım galatasaraylı'nın maç öncelerindeki mekanı olmuştur. çok şahane, eğlenceli ve dolu bir ortam oluyor, adamlar bile şaşırmış vaziyette bu duruma.
  • konaklar mahallesi, meşelik sokaktadır, hemen yanında suudi arabistan konsolosluğu rezidansı vardır
  • (bkz: alinazik)
  • uzun zaman sonra gidip eski fiyat/performansın epey bozulmuş olduğunu gördüğüm mekan; ha et iyi mi, evet kesinlikle çok iyi, ismi olan çok mekanı cebinden çıkaracak kadar iyi..

ama fiyatlar böyle olacaksa az ilerideki venge'ye gitmek daha mantıklı, max bir kere daha giderim, sonra değiştiririm, kimse de kusura bakmaz herhaldeswh..
  • ilk defa ofisten bir arkadaşımın beni götürdüğü mekan. çöp şiş ve lahmacunların tadı efsane güzel. mezelerde bir o kadar lezzetli. mutlaka gidilmesi ve denenmesi gereken mekan. buarada galatasaraylıların maç öncesi buluşup yemek yedikleri bir mekanmış bunu öğrenince daha bir sevdim. ancak hesap geldiğinde adisyonu kontrol etmeyi unutmayın benden size bir tavsiye.
  • istanbulun en iyi lahmacuncusu ve mezecisi benim için. mekan ve çalışanlar çok başarılı, lahmacunlar da öyle. lahmacun <3
hesabın var mı? giriş yap