şükela:  tümü | bugün
  • imrendiğim öğretmendir. bir eli ile üstteki işlemi tutup diğer elindeki tebeşirle işleme devam eder.

tahtayı çok güzel bölümlendirip kafa karışıklığının önüne geçer. tebeşiri hep aynı oranda bastırıp renk dengesini korur.

bazıları da kendi yazdıklarını okuyamazdı.

şimdi aynısı dokunmatik tahtalarda oluyor.
  • çok iyi kullanan öğretmen kötü kullanan öğretmenden daha değersiz günümüz şartlarında.
    tanım: çabasının hiçbir işe yaramadığı meslektaşımdır. dilerim kıymeti bir gün bilinir.
  • ogretmen olmasada (bkz: güdük necmi)
  • aynı zamanda dersi dinlemeyenleri alnının ortasından tebelirle vurabilecek kadar yetenekli öğretmendir.
  • ilkokulda, hareketlerinin çevikliğini seyrederken uykumuzu getiren öğretmendir ya da çevikliğini uykumuza bahane olarak kullandığımız öğretmendir.
  • (bkz: akıllı tahta)
    (bkz: fatih projesi)
    ıki farklı devlet okulunda ikisi de farklı şehirlerde akıllı tahta kullanan biri olarak diyebilirim ki;
    tahta ve tebeşir değil teknolojiyi doğru kullanan öğretmen makbuldur sayın suser
  • 80'li ve 90'lı yıllarda diğer öğretmenler arasında da popüler olan öğretmen türüdür.
    tebeşiri hatırlayan neslin bir ahvadı olarak tebeşir kompetanı öğretmenlerimi hatırladım şimdi bak.
    bir ingilizce hocamız vardı, tahtaya bir şeyler yazdıktan sonra bizimle konuşa konuşa orta sıralara kadar gelir ve sonra arkasına bakmadan tebeşiri tahtaya doğru fırlatır ve o tebeşir küt diye tahtanın tebeşirliğine 3 sayı olarak girerdi.
    bir örnek daha var: okul yeni açılmış, hazırlık sınıfındayız, adam ilk derse geldi, merhaba çocuklar dedi, bize şöyle bir baktı ve sonra tahtaya yönelip mavi ve beyaz tebeşirleri kullanarak bir "ikramettin karaman" yazdı, ya bak bir şey demiyorum olmaz böyle bir yazı stili. o font hangisiyse hala bulamadım bu kadar senedir.