şükela:  tümü | bugün
  • marvel studios, kendisine "al şu parayı. gel bize film çek." dememiştir.
    kendisi thor ragnarok için onlarca yönetmenle yarışmış ve en nihayetinde marvel'ın, vizyonunu beğenip 150 milyon dolarını emanet ettiği insan olmuştur.

bazı insanların hipsterlığına zeval gelmesin diye hayatının fırsatlarından birinin peşinden koşamayacaksa zaten ölsündür.
  • bu adam hakkında arada bir şeyler yazmaya meylediyorum fakat sonra görüyorum ki yazdığım şeyler, i love you justin biebeeeer seviyesinde kalıyor hep, geri siliyorum. kafası çok güzel olan güzel bir adam. tede de konuşmuş. i love u waititiiii. bak şimdi böyle waititi diye bağırınca aklıma eslen peslen karşı beri seslen abuçiççiii ciii çi abuçuççiii çi şarkısı geldi, neşe doldum.
  • kiwi deadpan olarak adlandırılan, duygu belli edilmeden ve mimikler kullanılmadan yapılan komedi türünün yeni zelanda versiyonunun en başarılı temsilcilerindendir kendisi. what we do in the shadows'taki perfomansı adamı kırar geçirir. boy filmi ile de gönüllerde ayrıca taht kurmuş, gözlerde yaş olmuştur.
  • bu adamı kült yönetmen seviyesine çıkartacak en büyük özelliği, çocukları kullanma şeklidir. alışılmış amerikan sinemasında kullanılan çocuk karakterleri hep bir yönüyle gerçekliğe uzaktır, ya çok zekilerdir ya çok güçlü ya da zengin vs.
    waititi sinemasında ise çocuk çocuktur, hayalleri vardır, zaafları vardır, biraz salaktır her çocuğun olduğu gibi. arka arkaya the boyu hunt for wilderpeopleı ve jojo rabbiti izlediğimizde kendi çocukluğumuza benzeyen saf ve zaafları olan bize yakın karakterler görürüz. bu da filmlerine nefis bir tat katar.
  • son filmi jojo rabbit ile bize tatlı bir film izleten ve aynı zamanda en iyi uyarlama senaryo dalında oscar ödülü alan, en sevdiğim filmi hunt for the wilderpeople olan yeni zelandalı yönetmenin bugün doğum günüymüş. doğum günü kutlu olsun, daha nice eğlenceli filmlerde buluşmak dileği ile...
  • beyazlar protestocuyuz ayağına tişört yağmalıyor diye espri yaptığı için gereksiz tepki gören yönetmen. esprinin sırası mıydı tartışılır ama sermaye savunduğu falan yok adamın. klasik taika işte, tek kusuru her koşulda gevşek olması. tweetin altına neredeyse hepsi olumsuz binlerce mention gelmiş. “evini başına yıkarlar umarım” yazan bile var. kim olduğu belli, tavrı belli, söylediğini kıçından anlayıp bu kadar abartmak niye?
  • bir star wars filminde yazarlık ve yönetmenlik yapacağı kesinleşen yönetmen.

krysty wilson-cairns ile birlikte filmin senaryosunu yazacak.
  • umarız dc cinematic universe için de bir iki film çeker dediğimiz eğlenceli ve başarılı yönetmen. onun sayesinde filmler daha aydınlık ve renkli.
  • jojo rabbit filmiyle tanıdığım oyuncu ve yönetmen. filmlerinde kendisini de oyuncu olarak görmek mümkündür. ve oyunculuğu da yönetmenliği kadar mükemmeldir. (adam para verse bu kadar övmezdim sanırım) *