• en baba akustik gitar için (bkz: martin)
  • çaldığınız çalabileceğiniz en yumuşak klavyeli ve en şıkır şıkır akustik soundlu gitarları üretir takamine. iyisinden bi gitar arayıp da takamine'yi halen bilmeyenlere tavsiye edilmez alet murdar olmasın diye.
    bi de vw'nin skodası kıvamında takamine'nin de jasmine'i vardır ki özenti bir türk ailesi kızının adından esinlenilmiş gibi duran markalarına rağmen bu gitarlar da ortalama gitarlardan daha iyi performansa sahiptir. tavsiye edilir.
  • bir aralar gs330s* modeline sahip olduğum gitar markası. taiwan'da yapılan g serileri ne kadar japonyada yapılan diğer modellere göre daha ucuz olsa da kalite olarak çok geri kalmazlar. yekpare sedir soundboardlı gs330s şimdiye kadar duyduğum en yumuşak ve ılık akustik gitar olmuştur. şartlar satmayı gerektirdi sattım.
  • ilk olarak testament in trail of tears , legacy , ve return to serenity adlı şarkılarının acoustic versiyonlarını dinlerken haz aldığım sesi çıkaran gitar. ondan sonra da zalım yalımın ikinci klipinde görünerek görüntülü sponsorite olayının ne boyutlara geldiğini bana gösteren bindolarlık gitar markası.
  • düşük fiyat- yüksek performansıyla benim dibimi düşüren ,bence en güzel ses veren akustik gitar markası (elimden geçen gitarlarla kıyaslayacaksam en azından 300-500 tl aralığında). elimdeki çin yapımı g-320 modeliyle daha önce kullandığım fender, squier, applause ve hohner gitarları cidden aratmayan, aratmayı bırakın sanki daha önce akustik gitar çalmamışım gibi hissettiren gitar markası. ses tonlarının güzelliğinin, klavyelerinin rahatlıklarının yanında kötü olan, eksik yanlarıda yok mudur? vardır tabii. bir kere * takaminelerin 500 tl altında olan modellerinin çoğunun klavyeleri kalın.tahtasına gelince kasada tam anlayamasamda kullanılan tahta kalitesiz değil ama çok kaliteli de değil. buna rağmen cilaları, gitar tonları harika. orta karar bir akustik arayanlara 300-400 tl arası g-series modellerini şiddetle tavsiye ederim.
  • bugun itibari ile gd51ce-nat modeline sahip oldugum gitar markasi. kilifa koyup koyup cikariyorum, neredeyse kendi kendini calacak. hastasiyim.
  • bir adet jumbo akustiğine sahibim (eg523scb). doğal sesi jumbo karakterinde ve son derece gür, anfi sesi mükemmel. modern diye tanımlanan parlak sese sahip olan ladin+akçaağaçtan mamul bu gitarın bas-tiz dengesi biraz basa kayık (jumbolarda doğal olarak)... fret işçiliği mükemmel değil, gerisi bence mükemmel. fret işçiliğini kafama takmıyorum çünkü gitarın maliyetine göre epey düşük bir fiyatla mükemmelleştirilebilir ve sonrasında profesyonel kayıtlarda dahi çok rahat kullanılabilir (ki fret işçiliği mükemmel değil diyorsam; alt ve orta sınıf gitarlara rahat fark atar, üst düzeye göre mükemmel değil, yıllarca gitar çalmamış birisi bu farkı anlayamaz).

iyi bir akustik gitar arıyorsanız ve paranız martin'e veya amerika yapımı taylor'a yetmiyorsa takamine'nin 700-1000 dolar civarındaki akustik gitarlarını edinip tatmin olabilirsiniz.
  • uretim merkezi korededir.mukemmel akustik gitarları vardır.sesleri cok temiz cıkar.
  • süper bir akustik gitar. ülkemizde de kullanımı yaygınlaşmaya başladı. ovation ın uzakdoğu üretimlerinin dandikleşmesi, alvarez in hatta alvarez yairi (el yapımı) lerin bir türlü türkiye pazarına girememesi bunda çok önemli rol oynuyor.
  • jumbo kasalı akustiğinden bir tane edinilince , sahibine çalarken orgazmik anlar yaşatabilen bir gitar markası.
hesabın var mı? giriş yap