şükela:  tümü | bugün soru sor
  • işini gerektiği ciddiyette yerine getiren hekimler.
  • insan kaynakları bu grupların başında gelir.

hiçbir iş yapmadan... ki patrona yalakalığı ve diğer çalışanların patron altında ezilmesi için ellerinden geleni yapmalarını saymıyorum... para kazanan insanlara saygı duymayalım da n’apalım?
  • görüntü yönetmenleri ve tüm sinema emekçilerinin içinde bulunduğu meslek gruplarıdır. sinema; akıllı bir adamın yapacağı iş değil zaten!
  • özel okulda öğretmen olmak. şu zamanda!
  • doktorlardır tabii ki. özellikle cerrah olanları.

şu hikayeyi duymuşsunuzdur,
    bir kalp doktorunun arabası bozulmuş ve arabasını tamire götürmüş. tamirci arabanın kaputunu açmış ve doktora dönerek:
    - size bir şey soracağım. ben ve siz hemen hemen aynı işleri yapıyoruz, örneğin ben şimdi özenle kaputu açacağım bir bakışta problemin nerede olduğunu anlayacağım, kapakçıkları temizleyeceğim, gerekirse kabloları ve motor yağını değiştireceğim. hatta çok gerekli ise motoru çıkarıp yerine yenisini takacağım. söyler misiniz aramızdaki fark nedir?
    bunun üzerine doktor tamircinin kulağına eğilmiş ve şöyle demiş:
    – bunların hepsini motor çalışırken yapabilir misiniz?
  • (bkz: hekim)
    (bkz: diş hekimi)
    (bkz: veteriner hekim)

liste önem ve öncelik sıralaması içermez, içerisinde bulunduğunuz durumun aciliyetine göre yeni baştan sıralanır. muhtemelen bugün yaptıklarının 10'da 1'ini yapana, 5 bin yıl önce yarı tanrı veya peygamber gibi davranılıyordu. maslow'un hiyerarşisinde yer almasalar da, aslında hayat ve sağlık insanoğlunun ilk -ve belki de tek- önceliği.
  • kesinlikle avukatlardir *.
  • kaba inşaat işçileridir.
    yoksulluk sınırda bir paraya çalışır hayatları her an risk altındadır.
    yaz mevsiminde 35-40 derece sıcakta, kış mevsiminde buz gibi havada çalışır.
  • polislik.

her ne kadar türkiye'de çok seveni olmasa da, münferit yaşanan hadiseler tüm bir kuruma mal edilse de yaptıkları fedakarlıklar unutulmaz.

var olsunlar.

(bkz: fethi sekin)