• top gun'ın kült bir filme dönüşmesindeki payı çok büyüktür.
  • arabayla yokuş aşağı inerken bazen, bir boşluk olur ya midende, havalanır.. aynı etkiyi yaratıyor bu şarkı bende. nasıl seviyorum dinlemeyi, bir yandan da nasıl bir korku salıyor.

adapazarı'nda oturduğumuz zamanlar izmit'e gezmeye giderdik arabayla.. gidiş güzel de, dönüş hep akşamın bir kör vakti, şehirler arası yollarda ışık yok, araç yok, ıssızlığın ortası, etraf zifiri karanlık.. arabada çalan şarkı; take my breath away. o meşhur giriş müziği, karanlıklığın kasvetiyle birleşince korkutuyor,ama yine de şarkının içindeki o saf aşk aklını başından alıyor, ortaya çıkan sonuçsa koskoca bir duygu karmaşası, ve nefes kesilmesi.

çok büyük bir güvensizlik yaratır bu şarkı ki aşk aslında güvensizlikler üzerine kurulu.. bir gün güven içinde dinler miyim bilinmez.
  • seksenlerin ve tüm zamanların en akılda kalan, en klasik üç beş slov parçasından biri.
  • top gun'da 1 degil, 2 degil, 3 degil, esas oglanla esas kizin yaklastigi her sahnede arkaplandan girerek adami kendinden bezdiren sarki. acin dogru duzgun dinleyin tek oturusta, adami hasta etmeyin.
    ne zaman duysam huzunlenirim durduk yere. etkileyici sarkidir vesselam.
  • top gun filminin alamet-i farikası, ölümsüz bir berlin parçasıdır.

top gun haricinde, 80'lerde çocuk olanlara hatırlattığı ilk şey ise blendax reklamıdır.

+trivia
    beste // güfte: giorgio moroder
    grup: berlin (amerikanyalıdırlar, "berlin" ismi, kraftwerk hayranlıklarından gelir)
    solist: terri nunn
    yıl: 1986

deep not: beğenmeyen ebelekler gitsin kumda oynasın!
  • girişiyle damarlara kan pompalayan, kıllarınızı diken diken eden, gidip kıza teklif etmeden önceki o heyecan ve hezeyanı hissettiren tam bir lise zamanı parçası.
  • yarıda kesilmesi en çok sinir eden şarkılardan biri.
  • mükemmel bir şarkıdır. bir o yana bir bu yana savruldum resmen. çok etkiliyor be.
  • filmi ile bu kadar bütünleşen az şarkı vardır. zaten 90'lardan sonra üretilen müziğin kalitesinin ciddi şekilde düştüğünü düşüyorum.
    tanım: muhteşem şarkı. ve evet 80 leri seviyorum
  • şarkı ismi bazında insanı katil yapabilecek şarkı...
hesabın var mı? giriş yap