• kendi payının amına koymuş diyorlar.
  • vefat ettiği söylenen migos üyesi. yaşça en küçükleriydi ve potansiyel olarak bence hepsinin üstündeydi. rip.

edit: söylentilere göre, quavo kumarda kaybedince agresifleşmeye başlıyor ve karşı tarafla olay çıkıyor. sonra migos tarafı bir anda ateş açınca, mermi takeoff'a isabet ediyor. bu arada karşı tarafta bulaşılmaması gereken bir (bkz: mob). onlar da ateş etmeye başlayınca anladığım kadarıyla takeoff bir isabette oradan alıyor ve yere yığılıyor. bu arada yine söylenilenlere göre takeoff ortamdaki en cool ve sakin adam. sadece oyununu oynayıp eğleniyor. çıbanın başı quavo diyolla.
  • güncel olarak sevdiğim ilk 5 rapper arasına girerdi takeoff. ölümüne üzülmekle birlikte, - migos’un bilinirliğini arttırdığı albüme de adını veren bir olguyla yanıt vermek gerekirse- bu bir culture.

yaklaşık 1 ay önce los angeles’ta havaalanına gitmeden önce yemek yediği restaurantta kendisini soymak için gelen bir baba-oğul tarafından öldürülen pnb rock, yine yakın zaman diliminde instagram storysinde tasarımcılardan gelen kargoları paylaşan, bu vesileyle ev adresi öğrenilen; evine düzenlenen soygun sırasında öldürülen pop smoke ve buna benzer bir sürü örnek.

sadece cinayetlerle de sınırlı değil tabii ki culture kavramı. çete üyesi olmak (rico act olarak bilinir, temelde italyan mafyası’nın amerika’daki etkisinin azalması amacıyla yürürlüğe giren ve sonradan diğer suç organizasyonlarına da uygulanan bir kanuni düzenlemedir.) ve buna bağlı olarak oluşan suçlardan yargılanan, güncel olarak amerika’da en çok dinlenen sanatçılar arasında bulunan young thug, gunna şu anda kefaletle serbest bırakılma talepleri reddedilerek hapiste bulunmaktadır. yakın zamanda hapisten çıkan bobby shmurda, defalarca çeşitli suçlardan hapse giren kodak black, cinayet işleme suçundan dolayı dolayı bir süre hapiste kalan gucci mane, vücudunun çeşitli yerlerinden 6 kere vurulan 21 savage diye uzayıp gider liste. bahsetmiş olduğum sanatçılar sıradan insanlar değil. amerika’nın en çok dinlenen, bilboard hot 100 listesinde birçok kez yer almış isimler. bu isimlerin doğdukları, büyüdükleri yerler project ve hood olarak adlandırılan bölgeler. arkadaşları, akrabaları, tanıdıkları bir şekilde suça bulaşmış, çete üyeleri insanlar genellikle. 21 savage ortaokulda okula silah getirdiği için okuldan uzaklaştırılıyor mesela, kodak black’in 16 yaşındayken çıkardığı project baby şarkısının sözleri de iyi bir referans noktası olabilir; özellikle o dönem 16 yaşında olduğu düşünülünce.

bu sanatçılar bu culture içerisinde doğuyorlar, büyüyorlar ve hayatlarını devam ettiriyorlar. geldikleri yer bulundukları çevre, arkadaşları oradan gelme insanlar. rapperların bu ortamlardan çıkması ve başka bir hayat kurmasının beklenmesi ne kadar gerçekçi ve kolay bir durum bilemiyorum, ancak bu da yeterli değil. rapperların gideceği her şehirde güvenliklerini sağlamak için o şehrin nüfuzlu kişilerinden koruma almaları gerekmekte, bu duruma da check-in deniyor. takeoff atlanta kökenli bir rapper, öldürüldüğü gece ise houston ’da ve onu koruması gereken j prince jr’a haber verip check-in yapmıştı. j prince jr ’ın doğum günündeyken ve olay anında o da bulunurken öldürüldü takeoff. dolayısıyla şu anda tepkilerin bir bölümü de j prince jr ’e yöneltilmiş durumda. yani check-in yapmak da yeterli olmuyor bir noktada. rich homie quan o daha şehre gelmeden bilgilerinin başkalarına nasıl ulaştığını anlatıyor.

g-unit üyelerinden tony yayo rapçilerin her zaman nasıl dikkatli olması gerektiğini, kendisini öldürmek için zamanında nasıl ödül konduğunu ve restaurantta yemek siparişi verirken bile nasıl dikkatli olunmasını gerektiğini vlad tv röportajında açıklıyor.

takeoff tartışmaların içerisine çok girmeyen, pek medyatik olmamayı tercih eden, kendisine özgü tarzı olan bir sanatçıydı. ölümüne üzülmekle birlikte, koşulları da anlayınca sonucun aslında bir sürpriz olmadığı daha net olarak anlaşılıyor.

tony soprano‘nun da söylediği gibi, “we’re soldiers. soldiers don’t go to hell. it’s war. soldiers kill other soldiers. we’re in a situation where everyone involved knows the stakes and if you are going to accept those stakes, you’ve got to do certain things. it’s business.”
  • olay sonrası görüntüler

bu amerikali rapci olumleri hic sasirtmiyor artik beni yasam tarzlari bu. biraz low iq yasiyorlar.muziklerini seviyorum ama gercek bu malesef.

e: adamin olumu hakkinda bisey hissetmek zorunda degilim (ki uzuldum) bahsetmek istedigim sey bu adamlarin hayvan gibi paralari var ama vizyonsuzlar. sacma sapan konusmayin
  • bari zardan düşseydin be reis. hayata mal oldu.

meksikalılara bulaşılmaz.
  • ben asla migos fanı olmadım, bad and boujee ise catchy popüler bir şarkı ama adamın bu şekilde ölmesi üzdü. bok gibi parası olan adamlar zar atma oyunu oynuyor sanki hala kenar mahallede, varoşlarda yaşıyormuş gibi. quavo para kaybedince birilerine sataşıyor, sataştığı adamlar da mafya filan. takeoff oyunu izliyor sadece. karşılıklı ateş açıyor ve quavo değil takeoff vuruluyor, hem kaza kurşunu hem de karşı taraftan gelen kurşunlarla. çok üzücü bir hikaye.
  • iki zara kefenlik oldu.
  • quavo puştu yüzünden vefat eden yetenekli genç rapper.
  • (bkz: #144581226) yazar çok güzel açıklamış burada açıklandığına göre zar atma oyununda quavo kaybetmeye başlayınca işi çirkinleştiriyor ve sinirleniyor, ilk ateşi açan taraf migos tarafı, aslında ilk kurşunu kendi tarafından yemiş, sonraki kurşunu da karşı taraftan, ortamdaki en sessiz adam da oymuş o sırada, yani anlamıyorum zaten milyonersin olm orada kaybettiğin 10 bin dolar mı koyacak sana, beraber büyüdüğün canım dediğin adam bok yoluna gitti hiçbir suçu yokken, bazen düşünüyorum gerçekten bu tarz ortamlarda kazanılan herhangi bir paranın huzur getirmemesi ilahi bir kural tabanına mı bağlı, bir şekilde ölüyorlar pisipisine, rest in peace and power
  • kendi işinde etliye sütlüye karışmayan , migos üyesinin değeri bilinmeyen üyesi kaliteli bir trapçiydi

pisi pisine ölmüş. yazık.
hesabın var mı? giriş yap