şükela:  tümü | bugün
  • türk alman kültür ve eğitim vakfının kısaltması
    ilköğretim ve lise seviyelerinde eğitim veren narlıderede bulunan özel okul..
    gözlemlerime dayanarak söylüyorum ki okul görevini yerine getirmiş çocuklar birer alman sempatizanı olarak yetişmişler, onun haricinde çok yaramaz ama çok zeki çocuklarıyla tanıştım
    bir de hocaları disiplin işini çok abartıyorlar
  • işe beyaz balon anaokulu ile başlayan, sonrasında takev ilköğretim okulunu, son olarakta takev lisesini açan eğitim kurumları öbeği.
  • para tuzağı, her öğrenciyi sadece maddi gelir kaynağı olarak algılayan şımarık çocuk ve velilerden oluşan, öğretmenleri üç kuruşa çalıştırıp öğrencilerden fahiş ücret alan türk toplumuyla ilgisi olmayan tepeden bakan sosyetik yöneticilerden oluşan ve öğretmenlerin işlerine nedensiz olarak son veren güzel izmirimin narlıdere semtinde bulunan sözde eğitim kurumu.
  • hım... buraya bakınca alttaki entryimin cevabını da almış oldum.
    (bkz: #48686497)
  • eğitim'den çok ticarethane olan kurum. öğrenci kavramı yoktur. müşteri kavramı vardır. sizin özenle yetiştirdiğiniz çocuğunuza; sonrada görme, kültürsüz eğitimsiz bir ailenin çocuğu her türlü şiddet uygular. fakat okul yönetimi sesini bile çıkarmaz. hiç bir yaptırımda bulunmaz. boşanmış ailelerin çocukları çoktur, bu problemli çocukları rehabilite etmek yerine yaptıkları aşırılıklara karşı daha da cesaretlendirir bu ticarethane.

okul devamlı sizden para ister. ister, ister ve yine ister. veliler aman çocuğum arka planda kalmasın diye de verir de verir.

buradan gerçek anne babalara sesleniyorum. bu kuruma çocuğunuzu göndermeyin. bir kaç yıl sonra kendi çocuğunuzu tanımayabilirsiniz.

ayrıca çok önemli bir konu da, eğitim ve psikolojiyi bir kenara bırakın. çocuğunuzun can güvenliği yoktur. başka bir çocuk gelip öldürücü bir harekette bulunabilir ve okul yönetimi müşteri kaybetmemek için sesini çıkarmaz.
  • boşanmış ailelerin çocuklarının, bazı sözlük yazarlarınca direkt olarak problemli yaftasını yediğini vesileyle bize gösteren kurum.

bunların * ortamda çok olmaları kendilerine ayrı bir teessüf sebebi tabi. sonradan görme, doğuştan görme, hiç görememe, kültürlü, kültürsüz, eğitimli, eğitimsiz falan, bunlar hep nadide etiketlerimiz. ihtiyaca göre yapıştırıp çıkıyoruz efendim.
  • 4 yıllık ilkokul sonunda a1 belgesi veren bir kurum. bilemiyorum altan bilemiyorum.