şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: suit), (bkz: frak)
  • i$ ortaminda gerekli olmadigi halde surekli bu $ekil giyinen erkeklerin sorunlu oldugunu du$unduren ust ba$
  • insalara kendini adam zannetiren kiyafet
  • bissuru toplanti balo vesairede zorunlu olan ve 5 yasindan beri o kiyafetlerin icine girmemis kisilere uf napcam lan ben gidip aliim bare dedirten kostum.
  • toplumsal baskinin ortaya cikardigi gereksiz pachavra
  • (bkz: takim elvise)
  • cok cesitli renklerde mevcut olmakla beraber kullanilabilirligi uc ana renkte*** toplanmis kiyafet kombinasyonu.ha haci yesilini, bok sarisini, visne curugunu, harita metod defteri gibi karelisini gormuyor muyuz? goruyoruz ama gormezden geliyoruz.
  • eger takim elbise, ki$inin kendi olculerine gore hazirlanmi$sa ya da uyacak en opsiyonel kalipta alinmi$ ise, renklerinde de bir abukluk yoksa, mukemmel gorunur. fakat, kirk yilin ba$i, dugun dernek durumlari icin arkada$tan odunc alinan takim elbise, genelde ki$inin uzerinde "ben emanetim" diye bagirir ve e$ dost arasinda alay konusu olabilir. bu ikisinin di$inda, hele olabilecek en absurt renkler bir araya getirilerek bir takim olu$turulmu$sa, icindekinin cussesine gore goruldugu yerde dovulmeli ya da kacilmalidir.
  • eskiden * bunun içine, ön tarafı aynı kumaştan, arka tarafı ise genellikle astarının renginden, bir yelekle takviye edilirdi. yeleksiz takım elbise, takım elbiseden sayılmaz, eksik olurdu.