şükela:  tümü | bugün soru sor
 • satıcısına göre çok zor olabilecek bir alışveriş çeşididir. çünkü sadece paranızın olması bu alışveriş için yeterli değildir, yanında yüksek bir sabır da gerektirir. ilk olarak satıcılar sizin önünüze ellerinde kalmış en gazino patronu takımlarını çıkartırlar ve "bu çok moda, bu çok hödö" diyerek o takımın güzel olduğunu size kabul ettirmeye çalışırlar. bu aşamayı atlatırsanız beğenebileceğiniz takımlara geçersiniz. bunlarda da bol bol "bu renk size çok yakıştı" ,"çizgililer bu sene çok moda" gibi ikna temelli satıcı cümleleri ile karşılaşırsınız. tam bir takımı beğenirsiniz, bu sefer de "onda sizin bedeniniz kalmamış" ya da "size uygun drop yok" cümleleri ile karşınıza çıkıverir. eğer bir takım beğenme şansına erişebilirseniz kravat ve gömlek beğenme safhasına geçilir. burada her ne kadar gömlek bölümü sorunsuz atlatılsa da kravat bölümü çok zorludur. satıcı elinde kalmış tüm tuhaf kravatları sırayla göstererek renk algılama merkezinize saldırır. 10. alakasız kravattan sonra renk uyumu algılamanız çöker ve önünüze çıkan ilk takımla alakasız kravatı alabilirsiniz. kravat hususu gerçekten bu alışverişin koptuğu andır ve yüksek bir konsantrasyon ve dirayet gerektirir. tüm bu basamakları başarıyla atlayabilenler ise güzel bir takım elbisenin sahibi olmanın verdiği mutlulukla bu zor işi tamamlarlar ve kendilerini plazalara, kız isteme ortamlarına, mezuniyet balolarına ve lüks otel lobilerine atarlar.
 • vitrindeki mankenin goruntusunu aklinizdan silmek lazim.
  oyle olmuyor giyince.

  sizi allah yaratmis onu hamza agabey.

  hani o mankendeki gibi ben de duracak beklentiniz varsa, unutun.
  54-6 drop en guzelidir.
 • piyasa malı uygun fiyatlı bir şeyler alırsanız ya ceket olmaz ya pantolon. hiç düşünmeden paraya kıyıp adam gibi marka bir şey almak daha mantıklıdır zira piyasa malı bir takıma 100-120 tl verip -her gün giyen biriyseniz- 6 ayda mundar etmek yerine kral bir takıma 300 tl verip 2 sene giymek candır.
 • özellikle zayıf uzun erkekler için alması işkence olan nesne, çok beğenirsiniz alırsınız sonra bütün takımı söküp yeniden dikerler veya doğru dürüst takım bulamazsın v.s v.s...
  bu şekilde olan benim gibi mağdur kişilere tavsiye, ceketi alın pantolonu terziye diktirin en azından adam gibi ölçü üzerinden dikiyorlar bir şeye benziyor.
 • her seferinde ruhumun bir parçasını çürüten eylem. takım elbiseyi üzerime geçirdiğimde özgürlüğümden vazgeçtiğimi, kravatı boğazıma çektiğimde darağacında yağlı urganı boynuma geçirdiğimi hissediyorum.