şükela:  tümü | bugün
 • zaten hiç bir konuda takım tutmadığım için anlamakta çok zorlandığım, ilginç bir olgu(bkz: olay olgu farkı). gerçi kısaca fanatizm kavramıyla açıklanabilir bir durum da olabilir.

  bunu yapanlar, sahip oldukları veya sahip olmak istedikleri araçları fanatik bir şekilde över, savunurlar. rakip marka ve modeldeki araçlara ve savunucularına tahammül edemezler. bazen ipin ucunu kaçırıp taraftarlıktan da öteye gidip holiganlığa kadar varabilirler. karşısındakilere nefret kusar, küfür ederler. gerizekalı, aptal gibi düşük kalibre küfürlerden başlayıp, 30 saniyede o. ç. düzeyinde hakaretlere çıkarlar. sonu genelde hiç iyi bitmez.

  bu gözler sıradan bir araba muhabbetiyle başlayıp birbirlerinin kafasına sandalye geçirmekle günü hastanede bitiren yakın arkadaşlar bile görmüştür. dolayısıyla bu tarz insanlardan uzak durulması naçizane tavsiyemdir.
 • benim eniştem bunlardan biri.

  adam yıllarca mercedes kullandı. ki kendisi almanyada yaşıyor 50 senedir. sonra gitti bi tane de golf aldı. tam bir ekşici gibi bir daha kopamadı golften.

  en son gittiğimde arabası 250bin kmdeydi. o derece aşık. sonra onu satıp yine vw aldı. en son da gitti vw suv aldı. bence büyük manyaklık bu markacılık.

  yine 1 tanıdığım bildim bileli 30 senedir çeşitli çeşitli mazdalar kullanıyor.

  başka bi tanıdığımda da audi a3-a4-a6 birarada var. karının arabası kendi arabası falan derken topladı herif hepsini. nasıl bi delilikse.